Kobylnicki futsal 2017/2018

0

W minioną sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbyła się inauguracja rozgrywek sezonu 2017/2018 Kobylnica Extraliga.pl

Przez najbliższe cztery miesiące 12 zespołów rywalizować będzie w tegorocznej edycji Kobylnica Extraliga.pl. Wśród drużyn jest pięć, które debiutują w tych rozgrywkach. Podobnie jak w poprzednich edycjach udział biorą zespoły klubowe, ale też typowo amatorskie. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie drużyna KS Sparta Sycewice. Jarosław Szwiec, koordynator ligi podkreśla, że zespoły się wzmocniły i szykuje się jeszcze wyższy poziom rozgrywek, ale przede wszystkim zdrowa i sportowa rywalizacja.

Niektóre zespoły grające w poprzednich edycjach miały już okazję rywalizowania z zespołami na arenie ogólnopolskiej odnosząc tam małe sukcesy. Jarosław Szwiec chciałby, aby drużyny uczestniczące w kobylnickich rozgrywkach były rozpoznawalne, a zawodnicy mieli satysfakcję z gry.

Tegoroczna inauguracja rozgrywek przypadła na mecz drużyn Kwiaciarnia Casablanka i trzeciego zespołu poprzedniego sezonu, drużyny Bar Pod Dzikiem. W tym spotkaniu strzelano tylko do jednej bramki i to do drużyny Casablanki. Pierwszą bramkę w tegorocznych rozgrywkach w 7 minucie strzelił Patryk Pytlak, który jest dużym wzmocnieniem dla zespołu Bar Pod Dzikiem. Po dwudziestu minutach gry Bar prowadził 4:0 w tym była kolejna bramka Pytlaka. W drugiej połowie zespół Macieja Szumskiego jeszcze bardziej podkręcił tempo gry strzelając kolejnych osiem bramek i odnosząc zwycięstwo 12:0. Sześć bramek to dzieło Patryka Pytlaka.

Ubiegłoroczny mistrz KS Sparta Sycewice tylko przez pięć minut prowadził wyrównaną walkę z zespołem Drużyna Kobylnica. Od siódmej minuty Sparta urządziła sobie ostre strzelanie pokonując Kobylnicę 22:3.Tym wynikiem Sparta Sycewice ustanowiła nowy rekord rozgrywek Kobylnica Extraliga.pl. Najaktywniejsi w tym spotkaniu okazali się Jarosław Cudziło i Michał Mytych, którzy dla swojego zespołu zdobyli połowę bramek. W pozostałych meczach pierwszej kolejki bardzo wyrównane spotkanie rozegrały zespoły KS Damnica i Pęplino. Damnica wygrała 4:3 z drużyną Kamir Team, a Pęplino pokonało 5:4 Baltic Team. W pozostałych dwóch spotkaniach Stal Jezierzyce wygrała 9:2 z zespołem Klima Truck, a Akademia Pomorska przegrała 4:8 z drużyną Redar Słupsk.

Liderem po pierwszej kolejce jest KS Sparta Sycewice, która wyprzedza Bar Pod Dzikiem i Stal Jezierzyce. W klasyfikacji najlepszych strzelców z siedmioma bramkami prowadzi Michał Mytych, zawodnik KS Sparty Sycewice, sześć bramek strzelonych ma Patryk Pytlak z Baru Pod Dzikiem, a na miejscu trzecim z pięcioma bramkami jest Jarosław Cudziło ze Sparty Sycewice.

Druga kolejka rozegrana będzie 6 i 7 stycznia 2018 roku. Do najciekawszych spotkań drugiej kolejki będzie można zaliczyć spotkanie Redar Słupsk – Pęplino oraz Bar Pod Dzikiem – KS Damnica. (opr. rkh)