Jubileuszowy dwubój

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbył się jubileuszowy XXV Turniej o Puchar Wójta Kobylnicy w tenisie stołowym i piłce siatkowej. Zwycięzcą dwuboju została drużyna „No Name”.

W dwudniowej rywalizacji w ramach 25. turnieju tenisa stołowego i piłki siatkowej udział wzięło 15 zespołów – łącznie ponad 150 uczestników. Warunkiem udziału było, by w składzie każdej drużyny grała przynajmniej jedna kobieta.

Już 25. raz spotykają się na tym parkiecie ludzie grający nieprofesjonalnie w tenisa stołowego i siatkówkę – mówi Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica. To najstarszy turniej tego typu w powiecie. Początki były trudne, bo na starcie stawało 6-7 drużyn. Dzisiaj jest to 12-15 drużyn corocznie. Najważniejsze jest to, że spora grupa ludzi z gminy, ze Słupska, powiatu słupskiego, a w tym roku także sławieńskiego, spotyka się na parkiecie, by sportowo rywalizować ze sobą. Ale jest to też spotkanie niemal rodzinne, a już na pewno przyjacielskie, w którym nie chodzi o to, kto zostanie zwycięzcą, ale o samą możliwość uczestniczenia w nim.

Rywalizacja turniejowa, w której uczestniczyło ponad pięćdziesięciu zawodników, rozpoczęła się przy dziewięciu stołach tenisa stołowego. Tu z piłeczką celuloidową najlepiej radzili sobie zawodnicy zespołu No Name, którzy wygrali wszystkie spotkania eliminacyjne i finałowe w stosunku 3:0. Andrzej Szaniawski, kapitan zespołu No Name podkreślił, że w ubiegłym roku byli turniejowymi wicemistrzami, a w tym ich ambicje sięgają wyżej. Niestety, mają kłopoty kadrowe, ponieważ jeden z zawodników skończył służbę o godz. 6.30 i jeszcze nie dojechał. Drużyna jest jednak zwarta i dobrze przygotowana, ponieważ spotykają się treningowo dwa razy w tygodniu. Jest to dla nich odskocznia od codzienności.

Drugie miejsce w konkurencji tenisa stołowego zajął zespół II LO Nauczyciele, a trzecie UKS Zagórzyca. Zacięta walka toczyła się również o niższe lokaty. Spotkania o miejsca 7-9 zakończyły się wynikami 3:2, a każdy zespół wygrał po jednym spotkaniu. Największą niespodziankę sprawiła drużyna Sołectwo Kończewo, która zajęła siódme miejsce. Robert Kędzior, sołtys Kończewa powiedział, że to już siódmy start reprezentacji tej wsi w turnieju. Sołtys jest dumny ze swojej młodzieży, która chętnie uczestniczy w takich rozgrywkach. On sam nie może grać z powodu kontuzji. Uważa, że takie imprezy są bardzo potrzebna, bo aktywizują sportowo, rekreacyjnie mieszkańców gminy. Sołtys żałuje, że tak niewielu korzysta z tych propozycji, ale nikt nikogo zmuszać nie może.

Dzięki organizacji bardzo wielu imprez sportowo-rekreacyjnych Kobylnica może śmiało nazwać się gminą sportową. Jednocześnie samorząd nie szczędzi funduszy na popularyzację sportu. Wójt Kuliński podkreśla, że gmina jest posiadaczem tytułu „Sportowa Gmina”, przyznanego przez Senat RP, ale nie to jest najważniejsze. Chodzi o to, by mieszkańcy włączali się w życie społeczności gminnej nie tylko na polu rekreacji i sportu.

Kolejny dzień zmagań turniejowych oznaczał siatkarskie mecze w trzech grupach, których zwycięzcy awansowali do fazy finałowej. Znalazły się w niej zespoły No Name, Sadza i UKS Piast „B” Kobylnica. Ta konkurencja dostarczyła licznie zgromadzonym kibicom wiele emocji. Największą niespodziankę sprawiła najmłodsza ekipa – UKS Piast „B” Kobylnica – która została najlepszym zespołem wśród siatkarzy. Zwyciężyła w meczach z faworyzowanymi zespołami No Name i Sadza po 2:0. W meczu o trzecie miejsce Sadza niespodziewanie wygrała małymi punktami z No Name.

W klasyfikacji generalnej XXV Turnieju o Puchar Wójta Kobylnicy – zliczając punkty z tenisa stołowego i siatkówki – wygrał zespół No Name. Miejsce drugie zajął zespół Sadza, a trzecie II LO Nauczyciele. Kolejne miejsca zajęły zespoły: UKS Czarni Pieszcz, UKS Piast „B” Kobylnica, UKS Zagórzyca, Zmieszani, Geo Team, Niebiescy, II LO Uczniowie, Młodzież Kończewo, Minusligowcy i Mustangi. Nie sklasyfikowano jednego zespołu, który został zdekompletowany.

Najlepsze trzy zespoły w klasyfikacji generalnej otrzymały pamiątkowe statuetki, a zawodnicy upominki. Nagrodami obdarowano również najlepszych zawodników startujących drużyn. Organizatorem zmagań sportowych było Centrum Usług Wspólnych natomiast nad prawidłowością rozgrywanych meczów tenisa stołowego i siatkówki czuwali wolontariusze oraz sędziowie piłki siatkowej. (opr. rkh)