LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Prawy sierpowy

1

W ramach XVI Memoriału Aleksego Antkiewicza w hali bokserskiej przy ulicy Ogrodowej odbył się mecz pięściarski pomiędzy SKB Energa Czarni a zespołem Traktor Schwerin z Niemiec. Po niezwykle zaciętych walkach 10:8 zwyciężyli gospodarze.

Pięściarska impreza, której organizatorem był Słupski Klub Bokserski Energa Czarni, poświęcona była pamięci Aleksego Antkiewicza, pierwszego powojennego dwukrotnego medalisty olimpijskiego w boksie z Londynu i Helsinek. W latach 80. i 90. ubiegłego stulecia Aleksy Antkiewicz był trenerem pięściarzy Czarnych Słupsk, którzy należeli do czołowych klubów w Polsce. Turniej miał wyjątkową uroczystą oprawę z państwowymi hymnami włącznie. Prawie ponad trzy godziny trwały emocje pięściarskie. Przed meczem SKB Energa Czarni – Traktor Schwerin odbyło się 10 pojedynków sparingowych, w których świetnie boksowali słupszczanie Wadim Konszewicz, Ryszard Giłej, Marcel Labuda i Wojtek Duszyński. W walkach turniejowych rywalizowali tylko seniorzy. Słupszczanie zostali wzmocnieni pięściarzami z klubów Pomorza. Drużyna ze Schwerina miała również w swoim składzie czołowych pięściarzy Niemiec. Mecz rozpoczął się od wagi 56 kg, w której spotkali się Jakub Słomiński i Remi Bojani, 2:1 wygrał Bojani. Kolejna walka to waga 60 kg, w której Robert Zakharyan uległ 0:3 zawodnikowi Schwerina Razmikowi Sargsyanowi. Pojedynek w wadze 64 kg również zakończył się porażką pięściarza SKB Energa Czarni. Dominik Palak przegrał z Agasi Margaryanem. Po trzech pojedynkach pięściarze Schwerina prowadzili 6:0.

Bardzo silna obsada, a zespół ze Schwerina jest bardzo dobrze fizycznie przygotowany, technicznie również – mówił po pierwszym pojedynku Kazimierz Adach, honorowy prezes SKB Energa Czarni. – Walka była bardzo wyrównana, zacięta. Byli to czołowi zawodnicy, bo walczył wielokrotny mistrz Polski Słonimski. Naprawdę bardzo ciekawa walka. Bardzo ją przeżywałem, bo zawodnik z Niemiec był lepiej fizycznie zbudowany. Polak trochę mniej ważył, ale dawał radę. Schwerin zawsze miał mocna drużynę. Za moich czasów odbywał się tam mocno obsadzony turniej bokserski.

Po walce w wadze 69 kg, w której to Filip Wąchała zdobył pierwsze punkty dla SKB Energa Czarni, przyszły kolejne zwycięstwa słupskich pięściarzy. Kolejno wygrali Artiom Razhik, Dawid Oerlich, Kacper Dera,Witalij Burlak. Po tych zwycięstwach 10:6 prowadzili gospodarze. W ostatniej walce +91 kg Jakub Domurat musiał uznać wyższość przeciwnika z Niemiec Floriana Schulza. Tak więc konfrontacja w ringu zakończyła się wygraną SKB Energa Czarni 10:8. Zarówno słupszczanie jak i pięściarze Traktora Schwerin nie oszczędzali sił. Starali się zaprezentować swoje najlepsze walory pięściarskie. SKB Energa Czarni dostali zaproszenie do Schwerin na turnieje i zgrupowanie. Walki w ringu i na punkty prowadzili Zdzisław Jędrych, Jakub Gitlin, Krzysztof Warczyński i Niemiec Fred Schuhr. (opr. rkh)

Dyskusja1 komentarz

Skomentuj