Cztery krążki AML-u

0

Dwa złota i dwa srebra to dorobek medalowy zawodników Akademii Małego Lekkoatlety Słupsk, którzy startowali w 53. Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce U-18 we Włocławku.

Blisko tysiąc młodych lekkoatletów z 16 województw rywalizowało we Włocławku o 42 komplety medali podczas 53. mistrzostw Polski U-18. W gronie tym byli również reprezentanci AML-u Słupsk, Fenixa Słupsk oraz Jantara Ustka. Największy sukces odnieśli zawodnicy AML-u, którzy zdobyli cztery medale. Marek Zakrzewski zdobył złoto na 100m uzyskując czas 10.66 sek. i poprawiając swój rekord życiowy o 0,22s. Złoto wywalczył również w sztafecie 4x100m, w której biegł razem z Janem Gostomczykiem, Szymonem Deptą i Oliwierem Kołodziejskim. To już trzeci złoty medal sprintera, a w sztafecie słupszczanie w ich kategorii wiekowej pozostają niepokonani.

W sztafecie 4x400m słupszczanom jeszcze nie udało się sięgnąć po złoto, a biegli w składzie: Kacper Kasprzyk, Jan Gostomczyk, Szymon Depta i Oliwier Kołodziejski.

Kacper Kasprzyk uważa, że szans na złoto nie było, bo Łódź była lepsza od każdego. Pozostawała rywalizacja o srebrny medal, który zdobyli. Oliwier Kołodziejski dodał, że w sztafecie 4×100 metrów było ciężko zdobyć złoto, ale opłacało się ciężko pracować z naszym super trenerem, który bardzo dobrze zna się na tym. Marek Zakrzewski również myśli o przedłużeniu w przyszłości dystansu, na którym w tej chwili jest mistrzem.

Dzięki takiemu trenerowi jak Tomasz Czubak, biegi sprinterskie słupskiej królowej sportu stają się potęgą w Polsce wśród grup młodzieżowych. Szkoleniowiec nie kryje, że jest to efekt ciężkiej pracy chłopaków i jego. Na tych zawodach Ostrów Wielkopolski miał silną ekipę i przymierzał się do tego, żeby ze słupszczanami wygrać, ale się nie udało. Nie tylko w konkurencjach biegowych AML zdobywa medale. Srebro w skoku wzwyż padło łupem Kewina Małka, a Hani Grabowskiej zabrakło niewiele do miejsca na podium.

W tych mistrzostwach, na 77 klubów AML Słupsk uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej, a w klasyfikacji punktowej zajął piątą lokatę. Spośród reprezentantów Fenixa Słupsk Aleksandra Mioskowska była piąta w pchnięciu kulą 3-kilogramową, a Klaudię Augustyniak sklasyfikowano na dwudziestym pierwszym miejscu w biegu na 400.

Z grona zawodników Jantara Ustka ósme miejsce w rzucie oszczepem zajął Piotr Kulpiński, tuż za nim był Michał Gnaciński, a Paulina Wac w biegu na 400 m przez płotki była dwudziesta. (opr. rkh)