Pogrom UKS Sparta Sycewice

0

Piłkarze UKS Sparta Sycewice, występujący w Centralnej Lidze Juniorów U-15 grupy B, w czwartej kolejce przegrali na własnym boisku z drużyną Lotos UKS Gdańsk aż 1:7

Drużyna UKS Sparta Sycewice nie może się jeszcze dostosować do poziomu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów i przegrywa dość wysoko. W ostatniej kolejce została wręcz rozbita przez drużynę Lotos Gdańsk UKS aż 1:7. W tym miejscu należy dodać, że Lotos to szkółka piłkarska, która nie ma swoich zawodników. Występują w niej najlepsi gracze w wieku 13-15 lat wypożyczeni z innych klubów województwa Pomorskiego. Sparta to zespół posiadający mniejsze ogranie i doświadczenie piłkarskie. Drużyna gości od pierwszych minut ruszyła z szybkimi atakami, które najczęściej kończyły się zdobyczą bramkową. Już w 5 minucie Wiktor Winiarski z wolnego strzelił pierwszego gola, trzy minuty później Kamil Jakubiak podwyższył wynik na 2:0. Trzecią bramkę dla Lotosu w 10 minucie zdobył Oskar Śliwowski. Do końca pierwszej połowy goście z Gdańska strzelili jeszcze dwie bramki – w 25 minucie drugą swoją zdobycz bramkową odnotował Oskar Śliwowski, a w 36 minucie Jakub Pławski. Tak więc po 40 minutach gry drużyna Łukasza Godlewskiego do szatni schodziła z zapasem pięciu bramek.

W drugiej połowie podopieczni Ryszarda Hendryka jakby uwierzyli, że są w stanie zatrzymać szybkie kontry gości. Taka sytuacja trwała do 61 minuty, gdy Euzebiusz Belka płaskim strzałem z 12 metrów strzelił dla Lotos szóstą bramkę. Chwilę później, bo w 63 minucie, po strzale Jakuba Pławskiego, padła siódma bramka. W końcu na otarcie łez UKS Sparta Sycewice stworzyła sobie najlepszą sytuację w tym meczu i strzeliła honorowego gola. Jej strzelcem był Jakub Radtke.

Trener gości Łukasz Godlewski tak podsumował mecz. Był zadowolony z postawy swoich zawodników, którzy szybko zdobyli bramki i łatwiej im się grało. Wyraził też uznanie dla chłopców z Sycewic, którzy w drugiej połowie przeciwstawili się gdańszczanom i trudniej już im było dochodzić do sytuacji bramkowych.

Trener Ryszard Hendryk dostrzega różnicę poziomu gry w lidze wojewódzkiej i CLJ. Jest jednak optymistą i wierzy w swoich chłopców. Uważa, że zrobią jeszcze niespodziankę w tych rozgrywkach. Chłopcy cały czas się uczą, bo wielu z nich doszło, a tu nie ma czasu na naukę. Ich błędy wykorzystywane są przez bardziej doświadczonych piłkarzy. Szkoleniowiec dostrzega już postęp swoich zawodników w wielu fragmentach gry. Druga połowa dała powody do optymizmu. Ważne, żeby tym chłopcom po tej centralnej lidze coś zostało na przyszłość.

Po czterech kolejkach UKS Sparta Sycewice zajmuje ostatnie miejsce w tabeli mając 4 porażki w tym 4 bramki zdobyte i 20 straconych. Przed Spartą plasuje się Akademia Piłkarska Reissa Poznań, która odnotowała dwa remisy i dwie porażki natomiast strzeliła 4 bramki i 13 straciła. (opr. rkh)