Energa Frages z brązem

0

W ostatnim meczu sezonu 2021/2022 rozgrywek wojewódzkich w kategorii kadetów koszykarze Energa Frages pokonali na własnym parkiecie drużynę Maximus Basketball Gdynia 85:47. Tym zwycięstwem podopieczni Roberta Kozłowicza przypieczętowali zdobycie brązowego medalu.

W tegorocznych rozgrywkach wojewódzkich U-14 chłopców koszykarze Energa Frages Słupsk, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem trenera Roberta Kozłowicza, w 12 meczach odnieśli 8 zwycięstw i ponieśli 4 porażki. Ostatni mecz z Maximusem był ważnym ogniwem do zajęcia trzeciego miejsca, które dawało brązowy medal w kategorii U-14. Niemająca nic do stracenia ani zdobycia drużyna gości zaskoczyła gospodarzy kilkoma celnym rzutami. Na tablicy pojawił się wynik dający prowadzenie 10:7 podopiecznym Stefana Brzezińskiego. Słupszczanie jednak szybko wyrównali i po 6 minutach wyszli na prowadzenie 11:10. Kolejne akcje przyniosły remis 12:12. Od 7 minuty koszykarze Energi Frages rozpoczęli już regularne dziurawienie kosza gdynian. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:16. W drugiej kwarcie gospodarze pokazali znakomitą skuteczność rzutową i zakończyli ją wynikiem 27:8. Po dwóch kwartach było 53:24.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana, ale to są jeszcze dzieci, swoją rolę odgrywają emocje, a każdy chce wygrać – mówi Robert Kozłowicz, trener Energi Frages Słupsk. – Kolejkę wcześniej zapewniliśmy sobie trzecie miejsce i brązowe medale, z czego jesteśmy bardzo dumni. Tym bardziej, że większość chłopaków trenuje dopiero od roku. Może technika nie pozwala jeszcze zdobywać częściej punktów, ale najważniejsze jest serce do walki i to, że się tak starają.

Podopieczni Roberta Kozłowicza rozpoczęli drugą połowę mając przewagę 29 oczek. Podobnie jak w poprzedniej kwarcie, również w trzeciej dominowali słupszczanie i wygrali ją 24:8. Ostatnią odsłonę, można powiedzieć, odpuścili. Maximus wygrał ją 15:11. Zdecydowane zwycięstwo odniosła jednak Energa Frages 85:47. Najwięcej punktów dla słupskiego zespołu zdobyli Mikołaj Sznytko -19, Daniel Słomczyński – 16, 14 oczek, w tym dwie trójki miał Maksymilian Maćkowiak, 13 dopisano przy nazwisku Szymona Szerszenia, a 12 zdobył Oskar Baczyk. W drużynie Maximus Basketball Gdynia Aleksander Frankowski zdobył 32 punkty w tym 5 trójek, 14 dopisał Franciszek Kłusek, a jeden punkt Dominik Baranowski. (opr. rkh)