Pole do sukcesu

0

W Bruskowie Wielkim odbyły się eliminacje regionalne VI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci z małych miejscowości i wsi BASF PROCAM Cup 2022. Awans do finałów wywalczył Jantar Ustka.

BASF PROCAM Cup to coroczny turniej piłkarski organizowany od 2017 roku dla dzieci z małych miejscowości i wsi, którego hasłem jest „Pole do sukcesu”. W zmaganiach o miano najlepszej drużyny VI edycji w 8 turniejach eliminacyjnych udział weźmie 48 drużyn z rocznika 2011 i młodsi. Zwycięzcy turniejów regionalnych 18 czerwca w Kołobrzegu rozegrają wielki finał. W pierwszym turnieju eliminacyjnym rozegranym w Bruskowie Wielkim udział wzięły drużyny MKS Debrzno, UKS GAP Bruskowo Wielkie, Czerwone Diabły Malechowo, Pomorzanin Sławoborze, Avatar Lekowo i Jantar Ustka. W wielu z nich nie brakowało dziewczynek, a najwięcej było w drużynie Czerwonych Diabłów Malechowo.

Dzisiaj jesteśmy organizatorem pierwszych eliminacji tego cyklicznego turnieju – podkreśla Andrzej Staszewski, gospodarz turnieju BASF PROCAM Cup 2022. – Jest to szósty turniej, który odbywa się od wielu lat. Wyróżniono nas dzięki temu, że w zeszłym roku chłopcy z rocznika 2010 zajęli piąte miejsce. Mamy też urokliwe miejsce w Bruskowie Wielkim. To obiekt typowo sportowy, bezpieczny i wydaje mi się, że tak powinniśmy z niego korzystać.

Drużyna z gminy Słupsk zapracowała sobie na organizację tego turnieju.

W Bruskowie Wielkim działa pan Andrzej Staszewski, pasjonat piłki nożnej i prezes miejscowego klubu – mówi Łukasz Bednarek, dyrektor turnieju BASF PROCAM Cup. – Bruskowo Wielkie brało już udział w naszym turnieju w Ryjewie i dostało się nawet do finału. Postanowiliśmy zorganizować takie rozpoczęcie tegorocznego turnieju właśnie w Bruskowie Wielkim. Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi oraz pani wójt gminy Słupsk za perfekcyjną organizację. Szukamy talentów właśnie w małych miejscowościach i wsiach, bo skąd wywodzą się największe talenty piłkarskie. Mamy przykład Grzegorza Krychowiaka z nadmorskiego Mrzeżyna czy Łukasza Fabiańskiego. Uważamy, że dzieci z większych miast mają w życiu łatwiej, dlatego postanowiliśmy razem z firmami BASF i PROCAM szukać talentow w małych miejscowościach i wsiach.

Mimo deszczowej aury zawodnicy udowodnili, że pogoda nie ma najmniejszego znaczenia. Wszyscy pokazali wielkie serce do walki o każdą piłkę i każdy metr na boisku, przez co wielkich emocji sportowych w Bruskowie Wielkim nie brakowało. Judyta Korsak z Jantara Ustka była zadowolona ze strzelonej bramki. Podkreśliła też, że wprawdzie wszyscy grają z dużym zaangażowaniem, ale ona i zespół będą starali się wygrać te eliminacje.

Marzeniem Judyty było, aby wygrać turniej i tak się też stało. Podopieczni trenera MKS Jantar Ustka Piotra Kurowskiego wywalczyli awans do wielkiego finału w Kołobrzegu. Najpierw pokonali MKS Debrzno 3:1, w kolejnym meczu wygrali z gospodarzami UKS GAP Bruskowo Wielkie 4:0, ale należy zaznaczyć, że piłkarze Bruskowa grali rocznikiem młodszym. Kolejnego rywala, Avatar Lekowo pokonali 2:0. W najważniejszym meczu turnieju zremisowali 0:0 z drużyną Czerwone Diabły Malechowo. Chociaż ustczanie trafili do siatki Malechowa, to po interwencji trenera Kurowskiego bramka została anulowana. Została zdobyta nieprawidłowo, a sędziowie tego nie zauważyli. Ostatecznie w ostatnim meczu po zwycięstwie 1:0 z Pomorzaninem Sławoborze ustczanie mogli świętować awans do finału. Drugie miejsce zajęło MKS Debrzno, a trzecie Czerwone Diabły Malechowo. Poza podium znalazły się Avatar Lekowo, Pomorzanin Sławoborze i UKS GAP Bruskowo Wielkie. Przypomnijmy, że w 2019 roku turniej BASF PROCAM CUP wygrała Sparta Sycewice. (opr. rkh)