K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

IKEA dla rozwoju

0

W słupskim ratuszu odbyło się oficjalne podpisanie deklaracji współpracy pomiędzy miastem a firmą IKEA. Prezydent Robert Biedroń i Anna Pawlak-Kuliga sygnowali porozumienie w sprawie zrównoważonego rozwoju.

W Pałacu Ślubów w ratuszu doszło do scementowania kolejnego związku. Tym razem nie chodzi o ślub, a współpracę pomiędzy miastem i firmą IKEA. Na mocy deklaracji IKEA zobowiązuje się do współdziałania ze Słupskiem poprzez prowadzenie działań edukacyjno-wspomagających oraz świadczenie pomocy miastu w dziedzinie ekologii.

Witając przedstawicieli firmy w ratuszu, prezydent miasta podkreślił, że IKEA jest przykładem działania z pasją zmieniania świata na lepsze. To w ocenie Roberta Biedronia marka nie tylko sprzedająca dobre produkty, ale i dobre idee oraz pomysły na świat. Po wielu miesiącach przygotowań i rozmów współpraca pomiędzy miastem a firmą IKEA teraz się skonkretyzowała.

Jedną z czołowych inicjatyw IKEA w Słupsku jest wymiana żarówek w domach mieszkańców na żarówki LED – energooszczędne, mające bardzo długą żywotność. Dzięki nim zużycie energii i opłaty za prąd mają się zdecydowanie zmniejszyć. Prezydent Robert Biedroń osobiście… wytworzył energię potrzebną do rozświetlenia żarówek.

– Dzisiaj podpisaliśmy deklarację o współpracy. To podstawa nowej inicjatywy dla mieszkańców Słupska.  W 2012 roku, kiedy w IKEA przyjęliśmy strategię zrównoważonego rozwoju, postanowiliśmy, że będziemy robić wszystko, aby miał on wpływ na życie wielu ludzi. Obowiązkiem każdego biznesu jest zmieniać rzeczywistość na lepsze – powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Polska.

Inicjatywa Słupsk – IKEA dla rozwoju to efekt wielomiesięcznych ustaleń i planowania. Ma ona służyć kierowaniu miasta ku lepszej, bardziej wydajnej energetycznie przyszłości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.