K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Młodzi olimpijczycy

0

W kompleksie sportowym przy ulicy Madalińskiego w Słupsku odbyły się dzisiaj zawody sportowe dla dzieci z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego”. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie  z szkół podstawowych ze Słupska i Ustki.

Hala sportowa SOSiR-u przy ulicy Madalińskiego stała się dziś areną zmagań sportowych, w których uczestniczyły dzieci z lokalnych szkół podstawowych. Impreza organizowana była w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”, upowszechniającego aktywność fizyczną wśród najmłodszych.

Sportowe spotkanie uczniów było finałem zabaw szkolnych organizowanych w placówkach oświatowych Słupska, Ustki, Objazdy i Zaleskich. Zmagania lekkoatletyczne odbywały się z udziałem 24-osobowych drużyn reprezentujących poszczególne szkoły. – Dzieci skaczą, rzucają, biegają, a w tej zabawie trochę zbliżamy je do lekkiej atletyki – mówi Tomasz Czubak, koordynator zawodów.

Głównym inicjatorem akcji  był Polski Związek Lekkiej Atletyki. W zawodach udział wzięły dzieci z klas 1-3, które rywalizowały między sobą w takich konkurencjach, jak skok w dal czy bieg z przeszkodami. Na koniec wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe medale.           Impreza była trzecią edycją  programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.