K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany

0

Jak już informowaliśmy, 29 listopada policja zatrzymała 25-letniego mieszkańca jednej z podsłupskich miejscowości. Zatrzymania dokonano w związku ze sprawą zabójstwa 65-letniego słupskiego taksówkarza.

Sprawę morderstwa dokonanego na 65-letnim taksówkarzu policja bada od ponad tygodnia. Na ciele ofiary, odnalezionym niedaleko Głobina, widoczne były ślady duszenia. Policjanci z wydziału kryminalnego KMP w toku prowadzonych czynności operacyjnych wytypowali potencjalnego sprawcę.

Działania policji polegały w pierwszej kolejności na ochronie jak największej liczby materiału dowodowego. To przede wszystkim zabezpieczenie linii papilarnych, materiału biologicznego pozwalającego profilować DNA oraz wszelkich przedmiotów, które mogą być przydatne w postępowaniu karnym. Równolegle prowadzone były czynności stricte policyjne – operacyjne i śledcze.

– Nasze zadanie polegało w pierwszej kolejności, aby odtworzyć minuta po minucie drogę taksówki od wzięcia pasażera do odnalezienia samochodu i zwłok – powiedział podczas konferencji prasowej Andrzej Szaniawski, komendant policji w Słupsku.

Podejrzanym o popełnienie zbrodni okazał się 25-letni mieszkaniec Kusowa. Został on zatrzymany 29 listopada i przesłuchany. Sprawę bada słupska prokuratura. Mężczyźnie przedstawiono dzisiaj zarzut popełnienia przestępstwa zabójstwa połączonego z rozbojem, czyli za czyn z art. 148 par. 2 punkt 2 kk. W nocy z 21 na 22 listopada mężczyzna własnoręcznie dokonał uduszenia taksówkarza.

Podejrzany 25-latek przyznał się do winy. Według polskiego prawa grozić mu może od 12 do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.