K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szepty serc

0

W Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku można oglądać autorski musical zatytułowany „Szepty serc” Grupy Artystycznej Enosis PaT Lębork. Do zaprzysiężenia tej grupy doszło na początku ubiegłego roku w ramach stworzonego przez Komendę Główną Policji programu „Profilaktyka a Ty”.

 Musical pod tytułem „Szepty serc”, którego premiera odbyła się w czerwcu tego roku, nawiązuje do tematu mowy nienawiści. Stworzony przez Grupę Artystyczną Enosis PaT Lębork przekonuje o mocy wypowiadanych słów, które mogą niszczyć lub budować. W tym tygodniu spektakl ponownie wystawiony został w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku.

Tymoteusz Szymirski-Kowalski,  lider i aktor lęborskiej grupy PaT, wyjaśnia, że spektakl dotyka przede wszystkim wszelkich przejawów dyskryminacji – ze względu na płeć, wyznanie czy przekonania. Jego koleżanka Aleksandra Nizio dodaje, że jest to sztuka trudna, pokazująca różne postaci nieradzenia sobie z problemami. Wszystkiego jednak nie da się opowiedzieć, trzeba po prostu przyjść i zobaczyć spektakl na scenie.

Renata Boniecka przyznaje, że najwięcej satysfakcji daje aktorom cisza po finałowej scenie. Publiczność jeszcze ją przeżywa, by po chwili zacząć oklaskiwać artystów. Cały zespół odbiera to jak dowód zrozumienia przesłania zawartego w spektaklu. Praca nad spektaklem trwała blisko rok. Było w nią zaangażowanych wielu ludzi, którzy poświęcali swój wolny czas, wkładali w nią serce, pasję, a niekiedy też pieniądze.

Musical zaprezentowany będzie dodatkowo w najbliższy piątek, 2 grudnia, o godzinie 19.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.