K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wieża w wizualizacji

0

Nadal istnieje szansa na remont i modernizację wieży ciśnień, która znajduje się w parku Chrobrego w Lęborku. Koncepcja zagospodarowania obiektu powstała we współpracy z lęborskim muzeum. Według planów budowla będzie adaptowana m.in. na całoroczny punkt widokowy.

Od dawna planowana była modernizacja lęborskiej wieży ciśnień. Według założeń w wyremontowanym obiekcie powstanie całoroczny punkt widokowy. Natomiast z innych pomieszczeń będzie korzystało muzeum. Romuald Babul, naczelnik wydziału realizacji i inwestycji  lęborskiego ratusza, mówi, że koncepcja ta powstała w bliskiej współpracy z muzeum. To już końcówka ścieżki prowadzącej do realizacji tego projektu, czyli etap oczekiwania na pozwolenie na budowę. Opracowana została wizualizacja obiektu, ale zostanie upubliczniona dopiero po uprawomocnieniu się wszystkich decyzji formalnoprawnych.

Na realizację inwestycji w lęborskim parku Chrobrego miasto starało się pozyskać dofinansowanie. W ramach konkursu „Dziedzictwo kulturowe” złożony został projekt, który ujmuje wieżę jako element konkursowy. Po weryfikacji zadań lęborski wniosek znalazł się na pierwszym miejscu projektów rezerwowych. Romuald Babul liczy, że po przeprowadzeniu przetargów przez wszystkich autorów wyżej notowanych projektów powstaną oszczędności. Wtedy będzie można przystąpić do realizacji tego zadania. Może to trwać do roku, kiedy to wpłyną rozliczenia środków finansowych i stopnia ich zaangażowania. Niezależnie od tego wieża ciśnień jest zgłaszana do innych konkursów, w których tego typu inwestycje mogą zyskać dofinansowanie.

Data rozpoczęcia remontu wraz z przebudową dawnej wieży Bismarcka pozostaje jednak  bliżej nieokreślona.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.