K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wraca stare

0

Wraz z nowym rokiem w Urzędzie Miejskim w Słupsku pojawiły się kolejne zmiany organizacyjne. Do ratusza po dwóch latach niebytu wraca wydział Gabinetu Prezydenta Miasta, a stanowisko dyrektora strategicznego zostało zastąpione przez doradcę strategicznego.

Urząd Miejski w Słupsku nowy rok zaczyna z nowymi wydziałami. Po dwóch latach nieistnienia do ratusza powraca Gabinet Prezydenta Miasta, który Robert Biedroń sam wcześniej zlikwidował. Nazwa referatu jest taka sama jak przed laty, ale już zakres prac, jakimi będzie zajmować się nowa stara jednostka, jest diametralnie inny. Powrót gabinetu to dalszy ciąg zmian organizacyjnych w urzędzie.

W opinii Karoliny Chaleckiej z UM w Słupsku obecny Gabinet Prezydenta Miasta różni się od tego, który mieszkańcy pamiętają sprzed dwóch lat. Wtedy był do duży wydział. Jego pracownicy zajmowali się konsultacjami społecznymi, organizacjami pozarządowymi, współpracą międzynarodową, a także kalendarzem pracy prezydenta.

Dzisiaj ten gabinet będzie przede wszystkim zajmował się organizacją dnia pracy prezydenta oraz koordynowaniem najważniejszych działań strategicznych dla miasta, a także komunikacyjnych i promocyjnych – wyjaśnia Karolina Chalecka.

Koordynatorem Gabinetu Prezydenta Miasta została Beata Maciejewska. Nową funkcję będzie łączyć z dotychczas zajmowanym stanowiskiem doradcy ds. zielonej modernizacji. Ale to nie koniec zmian. Swoją posadę zmienił także Marcin Anaszewicz, który przesiadł się z fotela dyrektora strategicznego na stołek doradcy strategicznego. Tutaj obszar obowiązków również ulegnie modyfikacji.

Wcześniej – zaznacza K. Chalecka – dyrektor Anaszewicz koordynował wszystkie działania o charakterze strategicznym dla miasta. Dzisiaj jako doradca strategiczny zajmować się będzie monitoringiem działań finansowych samorządu oraz reorganizacją jego funkcjonowania – poinformowała przedstawicielka ratusza.

Jako doradca prezydenta Marcin Anaszewicz nie będzie mógł wydawać decyzji administracyjnych. Zmiana stanowiska sprawia, że były dyrektor strategiczny nie będzie musiał też składać oświadczenia majątkowego. Zarówno pracownicy Gabinetu Prezydenta Miasta, jak i doradca strategiczny swoją pracę rozpoczęli 2 stycznia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.