K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Najpopularniejsze imiona

0

W  ubiegłym roku w Lęborku urodziło się 1049 dzieci. Świeżo upieczeni rodzice najczęściej nadawali swoim córkom imię Lena. Natomiast Antoni to imię męskie, które zajęło pierwsze miejsce wśród najchętniej wybieranych dla lęborskich noworodków. 

Mieszkańców Lęborka sukcesywnie przybywa. Szczegółowymi danymi statystycznymi dotyczącymi liczby dzieci urodzonych w 2016 roku dysponuje Urząd Stanu Cywilnego w Lęborku. Mirosława Gaffke, kierowniczka USC, informuje, że w zeszłym roku na terenie Lęborka urodziło się 1049 dzieci – 518 dziewczynek i 531 chłopców.

Lena, Hanna, Amelia i Maja to najpopularniejsze imiona żeńskie nadawane lęborskim noworodkom w ubiegłym roku. Natomiast wśród  imion męskich najpopularniejszymi imionami były Antoni, Mikołaj, Filip i Alan, rzadko spotykanymi – Dragomir i Witalian dla chłopców, a dla dziewczynek – Apolonia i Karla.

Wbrew powszechnym stereotypom świeżo upieczeni rodzice podczas wyboru imienia nie kierują się tylko i wyłącznie modą, w tym możliwością nadania dziecku imienia obcojęzycznego. Coraz większą popularnością cieszą się imiona po najbliższych członkach rodziny – np. babci lub dziadku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.