K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dekada „Poranków”

0

„Poranki dla maluchów” to zajęcia organizowane już od dziesięciu lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku. We wtorek obchodzono jubileuszowy poranek z udziałem dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do przedszkola. Tego dnia na najmłodszych czekało wiele niespodzianek.

We wtorek, 10 stycznia, obchodzono okrągły jubileusz zorganizowania w siedzibie lęborskiej biblioteki pierwszych zajęć z cyklu „Poranki dla maluchów”. Celem spotkań, w których uczestniczą dzieci w wieku od dwóch do czterech lat wraz z opiekunami, jest rozwój zdolności muzycznych i plastycznych. Emilia Wenta, kierownik działu dla dzieci i młodzieży MBP w Lęborku zwraca uwagę, że biblioteka przede wszystkim kojarzy się z miejscem, gdzie przychodzą dzieci już potrafiące czytać. Ona jednak zawsze chciała przełamać ten stereotyp. Jej marzeniem było, aby do biblioteki trafiały także najmłodsze maluchy. Ważne, żeby dziecko przyzwyczaić do książki i żeby kojarzyła mu się ona z czymś przyjemnym, a nie z przymusem czytania lektur szkolnych. Tak narodził się pomysł zapraszania na zajęcia biblioteczne nieczytających kilkulatków. Zajęcia są nieodpłatne.

Wyjątkową dekadę uczczono wieloma niespodziankami, w tym specjalnie przygotowanym na tę okazję tortem truskawkowym. W trakcie uroczystości kontynuowano prowadzenie zajęć. Najmłodsi z wielkim skupieniem i zaangażowaniem przykładali się do wykonania zdobionych kartek na nadchodzące święta – babci i dziadka. Emilia Wenta podkreśla, że tym zajęciom nie towarzyszy żadna reklama. Lęborczanie dowiadują się o nich podczas rozmów. Najczęściej na placach zabaw. Świadczy to o tym, że poranki się podobają i rodzice polecają je innym. I to jest najważniejsze.

Poranki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku odbywają się w każdy wtorek o godzinie 11:30.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.