K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pokaz zagrożeń

0

W lęborskim ratuszu starano się w obrazowy sposób przedstawić negatywny wpływ substancji szkodliwych na jakość powietrza. Spotkanie dla mieszkańców zorganizowano w ramach projektu „Ekologicznie postępujesz – dymów nie emitujesz! Kampania na rzecz poprawy jakości powietrza województwa pomorskiego”.

Spore zainteresowanie wzbudziło „Spotkanie z ekologią”, które odbyło się w tym tygodniu w sali rajców lęborskiego ratusza. Alicja Zajączkowska, doradca burmistrza Lęborka mówi, że rozmowy toczyły się wokół tematu pogorszenia się jakości powietrza i powodowanych tym zagrożeń.

Najważniejsze, żeby ludzie zwracali uwagę na to, co im szkodzi. Co w dłuższym czasie może skutkować chorobami układu krążenia, alergiami czy niewydolnościami układu oddechowego. Trzeba też wzajemnie się edukować. Pamiętać chociażby o tym, żeby nie palić w piecach plastiku i innych odpadów, bo to bardzo psuje powietrze w Lęborku. Są takie miejsca, w których kominy znajdują się poniżej 40. metra od ziemi, emitują do atmosfery różne pyły i po prostu szkodzą – mówi A. Zajączkowska.

Nie tylko słownie, ale również obrazowo starano się przedstawić negatywny wpływ substancji szkodliwych na jakość powietrza. Doradczyni burmistrza przytacza przykład plastikowego widelca unaoczniającego ilość zanieczyszczeń spowodowanych jego spaleniem. A. Zajączkowska dodaje, że rozmowy dotyczyły także wykorzystania różnych niekonwencjonalnych ekologicznych źródeł energii.

W przyszłości planowana jest organizacja podobnych zajęć z uczniami lęborskich szkół gimnazjalnych oraz średnich.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.