K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dwumilionowe dofinansowanie

0

Miasto otrzymało ponaddwumilionowe dofinansowanie na budowę ulic obsługujących lęborską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Ulice Przemysłowa i Korzenna zlokalizowane są w dzielnicy Lębork-Wschód. Inwestycja ma być zrealizowana do końca tego roku.

Lęborski wniosek zajął w rankingu dotacji 12. miejsce na 61 przyznanych dofinansowań w kategorii dróg gminnych. Szacunkowy koszt budowy ulic Przemysłowej i Korzennej wyniesie ponad cztery miliony złotych. Burmistrz Witold Namyślak cieszy się, że miasto otrzymało pieniądze, które pozwolą na budowę kolejnej, blisko kilometrowej drogi w dzielnicy Lębork-Wschód. Do dwóch milionów dofinansowania miasto dołoży drugie tyle, i pod koniec roku będzie można cieszyć się ukończoną inwestycją.

Nowa droga powstanie na odcinku od ulicy Wrzosowej do Przemysłowej. Biegnie ona wzdłuż lęborskiej podstrefy Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej aż do tzw. elewatorów, w pobliżu których zagospodarowywane są już działki i budowane na nich domy. W tej okolicy pojawią się także przedsięwzięcia typowo biznesowe.

Przygotowywanych jest tam kilka inwestycji. Pod koniec roku postęp w budowie powinien już być widoczny. Podpisane są umowy ze strefą i wiem, że firmy są przygotowane do tych inwestycji – zapewnia burmistrz.

Środki z budżetu państwa pochodzą z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”. Dokładny koszt budowy ulic określi postępowanie przetargowe. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2017 roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.