K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mierzyli celnie

0

Na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” odbyły się Jubileuszowe XV Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. Zawodnicy rywalizowali w ośmiu konkurencjach.

Tradycyjnie już w marcu Klub Strzelecki „Gryf Słupski” zorganizował zawody o Puchar Prezydenta Miasta Słupska dla osób posiadających licencje strzeleckie. Do tegorocznej rozgrywki stanęło ponad 80 zawodników, którzy rywalizowali w ośmiu konkurencjach. Strzelano na ośmiu osiach z pistoletu centralnego zapłonu, rewolweru i pistoletu sportowego. Na siedmiu osiach oceniano strzelających z karabinu sportowego. Zawodnicy strzelający z broni pneumatycznej mieli do dyspozycji sześć osi w pełni zsynchronizowanych. Roberta Kraskowskiego, komisarza zawodów, ucieszyła frekwencja. Przyjechali zawodnicy z całej Polski, ale – co oczywiste – dominowali strzelcy z regionu Pomorza.

Po pierwszej serii strzelań najlepszymi wynikami mogli się pochwalić: Marek Krotowicz z Neptuna Kosakowo (pistolet sportowy), Rafał Muchowski (rewolwer) i Andrzej Połeć (pistolet centralnego zapłonu) – obaj „Gryf Słupski”, a w karabinie pneumatycznym Gabriela Bałdyga z LOK-u Bobolice. Robert Kraskowski podkreślił wysoki poziom sportowy zawodów i zaciętą rywalizację we wszystkich konkurencjach. W walce o czołowe pozycje liczyli się także słupszczanie.

Po podliczeniu wszystkich wyników czołowe miejsca w konkurencji karabinu sportowego (20 strzałów) najlepszym okazał się Wojciech Stasiak z Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” (166 pkt). Z rewolweru najcelniej strzelał Krzysztof Bonczek z Klubu Strzeleckiego Kołobrzeg (186 pkt.), natomiast Marek Krotowicz z wynikiem 189 pkt. wygrał w pistolecie sportowym. Był też najlepszy w finale australijskim. W pistolecie z centralnego zapłonu Jan Więcławski z Neptuna Kosakowo jednym punktem pokonał Andrzeja Połcia, który wystrzelał 189 pkt. Konkurencja karabinu pneumatycznego należała do małżeństwa Gabrieli i Arkadiusza Bałdyga z Bobolic, którzy mieli po 295 punktów. Marcin Grochowiak z Klubu Strzeleckiego Koliber Koszalin z wynikiem 370 pkt. był najlepszy w pistolecie pneumatycznym.

Kolejne zawody strzeleckie dla grupy powszechnej i amatorów odbędą się już 23 kwietnia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.