K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W przedszkolu po spożyciu

0

W poniedziałek w jednym ze słupskich przedszkoli doszło do interwencji policji. Powodem było zachowanie pracownicy placówki. Jak się okazało, kobieta była pod wpływem alkoholu.

Do incydentu doszło na początku tygodnia w przedszkolu Niedźwiadek Szczęścia przy al. 3 Maja w Słupsku. Jedna z osób przebywających na terenie placówki poinformowała policję o zapachu alkoholu, który wyczuła u jednej z pracownic.

Dyżurny KMP otrzymał zgłoszenie w sprawie podejrzenia, że na terenie przedszkola przebywa osoba nietrzeźwa zatrudniona w tej placówce. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, potwierdzili, że 47-letnia pracownica obsługi przedszkola znajduje się pod wpływem alkoholu.

Alkotest wykazał 1,5 promila alkoholu w organizmie kobiety. Obecny przy badaniu kierownik ośrodka natychmiast zdecydował o odsunięciu 47-latki od obowiązków służbowych.

Obecnie w drugim komisariacie w Słupsku wobec pracownicy przedszkola prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie.

Prowadzone będą czynności wyjaśniające w związku z artykułem 70 paragraf 2 kodeksu wykroczeń, który mówi o wykonywaniu obowiązków służbowych po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Sprawcy tego wykroczenia grozi kara aresztu lub grzywny – poinformował Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji.

To pierwszy tego rodzaju incydent w historii placówki. Kobieta została przesłuchana po odzyskaniu trzeźwości. Grozi jej także zwolnienie z pracy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.