K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wielkanoc z Caritasem

0

Już wkrótce czas śniadania wielkanocnego z Caritasem. Fundacja zaprasza na świąteczne spotkanie przy stole wszystkie osoby samotne i znajdujące się w potrzebie. Prosi też o wsparcie darczyńców.

Jak co roku fundacja Caritas organizuje śniadanie wielkanocne. Jest ono przeznaczone dla osób samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, schorowanych oraz tych, którzy chcą spędzić święto Wielkiej Nocy w serdecznej atmosferze.

Już po raz jedenasty organizatorzy śniadania świątecznego kierują swoje zaproszenie do potrzebujących wsparcia mieszkańców. Zaproszenia w tym roku wydawane są od poniedziałku do piątku w godzinach 9-12 w siedzibie Caritasu przy ulicy Niedziałkowskiego 7.

Tradycyjnie na stole pojawią się świąteczne dania: żur, jaj w majonezie, jaja w sosie tatarskim i wędliny. Niestety nie będzie chyba ciast, dlatego teraz prosimy jeszcze o wsparcie właścicieli naszych piekarni. Może znajdzie się taca, dwie lub trzy z wypiekami do podziału między potrzebujących. Szkoła przy ulicy Szczecińskiej zgodziła się nam pomóc – upiecze dziesięć kilogramów ciasta, produkty oczywiście dostarczymy. Jesteśmy wdzięczni. Ale to na tysiąc osób będzie mało… Dlatego prosimy – mówi Lidia Matuszewska, prezes Fundacji Caritas przy parafii św. Jacka.

Fundacja jest w pełni przygotowana na zajęcie się gośćmi, zarówno przed, w trakcie jak i po śniadaniu. Jest również w stanie zapewnić dodatkową pomoc tym osobom, które mają problemy z poruszaniem się i korzystają z wózków czy chodzików. Fundacja dysponuje samochodem, którym dowiezie takie osoby na miejsce spotkania, a po jego zakończeniu – odstawi do domu. Trzeba jednak wcześniej zgłosić taką potrzebę, dzwoniąc pod numer: 59 8 403 403. Pomocą niepełnosprawnym będą także służyć wolontariusze.

Śniadanie wielkanocne z Caritas odbędzie się 8-go kwietnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słupsku przy ulicy Krasińskiego 19.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.