K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Minisiatkówka

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbył się Powiatowy II Turniej Kobylnickiej Ligi Mini Siatkówki Szkół Podstawowych dla roczników 2006 i młodszych.

Słupsk ma siatkarskie ośrodki szkolne. Gmina Kobylnica, jako najbardziej usportowiona w regionie, od tego semestru szkolnego weszła do szkół podstawowych z programem szkolenia siatkarskiego. Organizatorem i koordynatorem programu jest Michał Huzarski, który przybliża założenia tego przedsięwzięcia. Szkoleniem objęte są dwie grupy dzieci – według roku rodzenia – rocznik 2007 oraz roczniki 2008-2009. Starsza grupa spotyka się dwa razy w tygodniu i ćwiczy elementy typowo siatkarskie, natomiast młodsza ma zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gier zespołowych.

Programem objęte są klasy 3-6. Jednocześnie szkoły przystąpiły do rozgrywek ligi minisiatkówki – zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt. Głównym celem tej imprezy sportowej jest propagowanie siatkówki w regionie, oswajanie dzieci z parkietem siatkarskim oraz zdobywanie boiskowego doświadczenia. Michał Huzarski mówi, że stawianie na siatkówkę wiąże się możliwością pracy w małych grupach. Wystarczą 2-3 osoby, by już można było ćwiczyć. Tymczasem chociażby w koszykówce do zrealizowania jednostki treningowej potrzebne jest minimum 10 osób.

Liga, której organizatorem jest UKS Piast-B Kobylnica, cieszy się dużym powodzeniem nie tylko wśród szkół w gminie Kobylnica, ale również szkół ze Słupska i z Włynkówka. W ostatnim turnieju udział wzięło ponad siedemdziesięcioro zawodników i zawodniczek. Mecze odbywały się na dziewięciu boiskach do gier singlowych oraz na sześciu do gier deblowych. Rozegrano w sumie ponad 200 meczów. Justyna Galińska, Ola Tkacz i Pola Hec z SP-2 Słupsk siatkówkę uprawiają zaledwie od pół roku, ale marzeniami sięgają już nawet gry w reprezentacji Polski.

Po rozegraniu wszystkich spotkań, w których każdy zawodnik zdobywał punkty, w kategorii chłopców z rocznika 2008 pierwsze miejsce wywalczył Olek Czapiewski (SP Kobylnica), natomiast wśród dziewcząt wygrała Gabriela Stępień (SP Włynkówko). W roczniku 2007 chłopców na pierwszym miejscu uplasował się Kamil Palusiński (SP Kobylnica), a wśród dziewcząt Kinga Jęchorek (także SP Kobylnica). Natomiast Ola Tkacz z SP-2 Słupsk była druga. W roczniku najstarszym – 2006 – grano już parami. Pierwsze miejsce wśród chłopców zajęła podstawówka z Włynkówka, a wśród dziewcząt SP-8 ze Słupska.

Finałowy turniej połączony z rozdaniem nagród rozegrany zostanie w połowie kwietnia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.