K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powiat z lepszymi drogami

0

W tym roku starostwo przygotowuje się do realizacji kilku poważnych inwestycji drogowych. Łącznie planowana jest modernizacja około 50 kilometrów dróg w powiecie słupskim.

Powiat słupski stawia na komunikacje i zamierza przeznaczyć jak najwięcej środków na przebudowę dróg. Modernizacji poddane będą odcinki tras, które znajdują się obecnie w fatalnym stanie. Starostwo analizuje sygnały od mieszkańców i zdaje sobie sprawę z konieczności poprawy komfortu podróżowania do pracy lub szkoły.

Ostatnio samorząd otrzymał dofinansowanie na dwa duże projekty. Kwotę trzech milionów złotych uzyskał plan modernizacji drogi Komnino – Czysta – Wysoka, który wczoraj wdrożony został do realizacji. Zakończenie prac ma nastąpić jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego, tj. 15 czerwca br. Natomiast druga ważna inwestycja infrastrukturalna będzie realizowana na drodze przebiegającej przez Głobino i Dobieszewo. Jej koszt oszacowano na 7 milionów złotych, ale blisko połowę kwoty udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych. W partycypacji finansowej uczestniczy także Gmina Słupsk. Remontów szykuje się znacznie więcej.

Na najbliższej sesji rady powiatu 28 marca zaproponujemy uchwały, które będą uwzględniać remonty siedemnastu dróg w powiecie, w tym między innymi drogi w Dębnicy Kaszubskiej w kierunku Podwilczyna, Dębnicy, Leśnego Dworu aż do rzeki. Z kolei w gminie Kobylnica zmodernizowana zostanie trasa z Lubunia do Żelkówka. Także w gminie Dębnica na szlaku Stara Dąbrowa – Łebień trzeba będzie poszerzyć drogę, aby umożliwić poruszanie się tam np. autobusów szkolnych – mówi Zdzisław Kołodziejski, starosta słupski.

Na wszystkie planowane przez powiat inwestycje będzie trzeba przeznaczyć 20 milionów złotych. Pozwoli to na wyremontowanie około 50 kilometrów najbardziej zaniedbanych tras w regionie słupskim.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.