K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rady z Progresją

0

W ramach projektu Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION Fundacja „Progresja” zaprasza do siebie osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami. Czekają na nich bezpłatne porady psychologa i radcy prawnego.

Fundacja „Progresja” to organizacja zajmująca się wyrównywaniem szans osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. W ramach inicjatywy pod nazwą Punkt Informacji Niepełnosprawnych PION będą one mogły skorzystać z darmowych porad psychologicznych i prawnych.

Osoby niepełnosprawne na co dzień zmagają się z wieloma problemami – mówi Małgorzata Kowal z Fundacji „Progresja” – dlatego wsparcie psychologa jest dla nich bardzo ważne. Także pomoc prawna jest im w wielu wypadkach niezbędna. Wiadomo jednak, że porada prawników jest płatna, dlatego w ramach naszego projektu proponujemy świadczenie im takiego wsparcia bezpłatnie.

Niepełnosprawni mogą skorzystać z porad dotyczących dowolnych problemów i sytuacji, zarówno indywidualnie, jak i w towarzystwie rodziny czy opiekuna. Pracownicy fundacji pomagają też osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, wyznaczając spotkanie w łatwiej dostępnym dla nich miejscu. Z myślą o odbiorcach akcji uruchomiona została bezpłatna infolinia 800 200 258. Dzwoniąc pod ten numer, ci, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w spotkaniach organizowanych przez fundację, uzyskają poradę psychologa.

Porady psychologa można uzyskać w poniedziałki i środy między godzinami 14 a 17, natomiast radca prawny przyjmuje we wtorki oraz czwartki od 11 do 15. Warunkiem skorzystania z porady jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna, mailowa lub osobista w biurach przy alei Sienkiewicza 18 oraz ulicy Filmowej 2.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.