K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rapem dla zdrowia

0

Na placu Zwycięstwa przed słupskim ratuszem miała dzisiaj miejsce wyjątkowa akcja dla zdrowia. Tłumy ludzi wzięły udział w kręceniu teledysku do piosenki „Muszkieterowie szpiku” słupskiego rapera EndRiu.

Plac Zwycięstwa w Słupsku był miejscem wyjątkowego wydarzenia muzycznego. Raper EndRiu, który zasłynął kilka miesięcy temu nagraniem utworu pod tytułem „Muszkieterowie szpiku”, zorganizował przed ratuszem zdjęcia do teledysku z tą piosenką.

Współautorką projektu jest Patrycja Woszczyna, która użyczyła swojego studia nagrań w Ustce do montażu materiału muzycznego. Twórcą tekstu piosenki jest raper EndRiu, czyli Andrzej Rapita. Celem ich wspólnego działania jest wspieranie akcji rejestracji dawców szpiku kostnego.

Odzew na prośbę twórców teledysku o udział chętnych w nagraniu był nadspodziewanie duży – na placu zgromadziły się tłumy osób w różnym wieku. Można było zobaczyć między innymi uczniów oraz nauczycieli słupskich i usteckich placówek oświatowych. Gościnnie w nagraniach wziął również udział prezydent Robert Biedroń.

Autor piosenki nie krył, że praca nad tekstem była dla niego sporym wyzwaniem. – To nie jest łatwy temat – przyznał raper – to zupełnie co innego niż pisanie innych kawałków. Trzeba było stworzyć coś porządnego. Ale mam nadzieję, że będzie coraz więcej zgłoszeń nowych dawców.

Druga część teledysku była nagrywana na promenadzie w Ustce. Efekt końcowy będzie można zobaczyć za pośrednictwem YouTube. Autorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że uda się osiągnąć zamierzony cel, jakim jest wzrost liczby dawców szpiku w Słupsku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.