K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bez remontu ulic?

0

W Słupsku już niedługo może zabraknąć pieniędzy na remont dziurawych dróg. Takie wnioski płyną z listu skierowanego do prezydenta miasta, którego autorem jest dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej.

Stan nawierzchni infrastruktury drogowej wielu ulic w Słupsku jest opłakany. Niezbędne są ciągłe remonty, a na te potrzeba pieniędzy. Z pisma przygotowanego przez dyrektora ZIM-u wynika, że ten obraz może się jeszcze pogorszyć, bo fundusze na łatanie dziur już się wyczerpują.

W związku z tym, że jako zarządca dróg mamy obowiązek informować prezydenta o stanie nawierzchni miejskich ulic i potrzebach miasta w tym zakresie, napisaliśmy pismo, które trafiło już do prezydenta – mów dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej Jarosław Borecki. – Prezydent jest odpowiedzialny jako zarządca za stan dróg, więc myślę, że będzie chciał z nami rozmawiać, w jaki sposób można to poprawić. Na razie jednak na ten temat nie było jeszcze rozmowy, jesteśmy w trakcie opracowań innych zadań inwestycyjnych, ale na pewno do tematu powrócimy. Wiem, że pismo spotkało się z dużym zainteresowaniem – dodaje dyrektor Borecki.

Włodarze odpowiadają, że taki deficyt nie jest niczym nowym na przestrzeni ostatnich lat. Wiceprezydent Marek Biernacki twierdzi, że zamiast skupiać się doraźnym usuwaniu dziur, lepiej remontować ulice kompleksowo. Władze planują w miejscach, w których braki w infrastrukturze drogowej są najdotkliwsze, podjąć konkretne działania, zakrojone na szeroką skalę. Dotyczy by to miało np. ulicy Zygmunta Augusta.

Robimy już projekt i chcielibyśmy problem rozwiązać kompleksowo. W mieście jest kilka takich ulic. One pochłaniają większość pieniędzy na cele remontowe. Dlatego trzeba skupić się na gruntownych przebudowach, a nie łataniu dziur, bo łaty na Zygmunta Augusta przerosły już koszt wymiany całej nawierzchni – mówi Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska.

Środków na utrzymanie dróg jest z roku na rok coraz mniej, ale magistrat zapewnia, że nie zabraknie środków na ich modernizacje. Teraz zamiast dokonywać pojedynczych napraw nawierzchni ratusz preferuję wydatkowanie pieniędzy na całościową wymianę jezdni.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.