K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pobił siedemdziesięciolatkę

0

Policjanci ze Słupska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Sprawca na terenie z jednego z miejskich parków pobił drewnianą pałką 70-letnią kobietę.

Do zdarzenia doszło na terenie parku miejskiego imienia Jerzego Waldorfa w centrum miasta. Według relacji świadków mężczyzna najpierw uderzył w głowę drewniana pałką 70-letnią kobietę, a następnie wyrwał jej z rąk torebkę.

Robert Czerwiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku informuje, że policjanci szybko rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Jeden z patroli zauważył w centrum miasta, w pobliżu przejścia podziemnego, mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu przez dyżurnego. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu. W trakcie ucieczki porzucił worek foliowy, w którym znajdowały się dokumenty należące do pokrzywdzonej kobiety. Po zatrzymaniu napastnik trafił do policyjnego aresztu. Ofiara napadu została przetransportowana do szpitala i pozostaje pod opieką lekarzy.

Sprawcą przestępstwa okazał się 56-letni słupszczanin. Mężczyzna został już przesłuchany przez funkcjonariuszy i usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Za pobicie siedemdziesięciolatki grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.