K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Do domu i ogrodu

0

Już w ten weekend w Słupsku odbędą się 49. targi ogrodnicze. W programie imprezy umieszczono między innymi otwarte stoiska handlowe, doradztwo ogrodnicze oraz atrakcje kulturalne.

Pierwszy weekend kwietnia należał będzie do miłośników zieleni. Już po raz 49. na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Słupsku przy ulicy Poniatowskiego odbędą się wiosenne targi ogrodnicze. Odwiedzający będą mogli zakupić rośliny do swoich sadów, ogrodów i balkonowych hodowli. Pojawią się producenci narzędzi ogrodniczych, wytwórcy rolni i przedstawiciele specjalistycznych szkółek hodowlanych. Chętni będą mieli możliwość przebadania próbki gleby z własnej działki, aby określić jej cechy. Uzyskany w ciągu 20 minut wynik pozwoli ustalić, jakie są możliwości aklimatyzacji danej rośliny w określonym podłożu.

Bogatą ofertę zaprezentują również firmy zajmujące się wyposażaniem ogrodów, w tym produkcją domków ogrodowych, altanek czy mebli ogrodowych. Będzie można zasięgnąć porad specjalistów przy tworzeniu oczek wodnych. Dodatkowe atrakcje zapowiada także konkurs kulinarny „Potrawy z jajami”, organizowany przez koło gospodyń wiejskich. Na odwiedzających czeka też wystawa pszczelarska. Z kolei drugiego dnia imprezy plenerowej rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepszy produkt targowy. Jednocześnie przez cały czas trwania wiosennych targów czynny będzie punkt doradczy dla zainteresowanych ogrodnictwem i sadownictwem.

Całość imprezy wzbogaci muzyka zespołu Absolwent. Celem wydarzenia organizowanego przez PODR jest promowanie działalności kulturalnej, sportowej oraz gastronomicznej gmin powiatu słupskiego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.