K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzień otwarty PUP

0

Wczoraj w Powiatowym Urzędzie Pracy miała miejsce druga edycja dni otwartych dla pracodawców. Lokalni przedsiębiorcy mogli uzyskać szczegółowe informacje o dostępnych funduszach na rozwój firm.

Lokalni przedsiębiorcy, którzy wczoraj odwiedzili Powiatowy Urząd Pracy, byli zachęcani do skorzystania z różnych programów pomocowych. Głównym celem było poinformowanie odbiorców oferty, na jakie formy wsparcia w wypadku zatrudnienia bezrobotnego mogą liczyć pracodawcy. Proponowane środki przynoszą korzyść każdej ze stron. Przedsiębiorca rozwija firmę, a zarejestrowany znajduje zajęcie.

Na co dzień pracownicy PUP zajmują się ściśle określonymi działaniami ukierunkowanymi na pomoc klientom placówki w konkretnych wypadkach. Tymczasem funkcjonujące na co dzień w urzędzie dwa stanowiska informacyjne nie zaspokajają – przyznaje Jan Mołdoch z PUP – potrzeb wszystkich zgłaszających się z prośbą o wsparcie i ocenę możliwości poprawy ich sytuacji na rynku pracy czy rozwoju firmy. Stąd pomysł dni otwartych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słupsku.

Pracownicy urzędu doradzali, starając się o jak najlepsze dopasowanie proponowanych projektów do charakteru prowadzonej firmy. Jak mówi Jan Mołdoch, takie dni pozwalają skuteczniej dotrzeć do przedsiębiorców działających na rynku. Organizatorzy mają nadzieję, że z roku na rok takie spotkania będą cieszyć się coraz większą popularnością.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.