K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szkolne targi

0

Słupski „Mechanik” organizuje w swoich murach targi pracy. Każdy uczeń oraz osoby zainteresowane propozycjami nauki i pracy będą mogły odwiedzić szkołę już w najbliższy czwartek.

W słupskim Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych odbędą się w najbliższy czwartek targi pracy. To już druga edycja tego wydarzenia, którego celem jest pomoc oraz zaznajomienie obecnych i przyszłych uczniów z rynkiem pracy dla zawodów nauczanych w tej placówce. Organizatorem spotkań z pracodawcami jest biuro karier działające przy szkole.

Nasi uczniowie kształcą się w świetnych zawodach, atrakcyjnych na naszym rynku pracy, ale jako absolwenci często mają problemy z samodzielnym znalezieniem dla siebie zatrudnienia. Nie potrafią znaleźć pracodawców, czasami nie wiedzą nawet, że jakieś firmy istnieją. Dlatego wpadliśmy na pomysł – a jesteśmy pionierami w Słupsku, jeśli chodzi o te działania – aby w oparciu o współpracę z Wojewódzkim Urzędem Pracy rozpocząć działalność biura karier. Jednostka ta już po raz kolejny organizuje targi, na których swoje stoiska mają wszyscy pracodawcy z okolicy w naszej branży – mówi Barbara Zakrzewska, dyrektor szkoły.

W ubiegłym roku w ramach targów organizowane były spotkania grupowe z pracodawcami, podczas których potencjalni pracownicy mogli zapoznać się z ofertami firm. Tym razem poza promocją oraz zapoznaniem z firmami odwiedzający mogą spodziewać się czegoś więcej.

Mamy nadzieję, że będzie trochę umów o pracę dla uczniów, którzy w tym roku ukończą naszą szkołę – zaznacza Justyna Surmacz, pedagog szkolny. – Ale także pojawią się ciekawe pokazy, bo wiem, że kilku pracodawców przygotowuje dla absolwentów pewne niespodzianki związane z rynkiem pracy.

Targi pracy odbędą się w hali sportowej Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego przy Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w godzinach 11-13 już w czwartek. Wstęp wolny zarówno dla uczniów, jak i absolwentów oraz zainteresowanych mieszkańców regionu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.