K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Akustyka i miłość

0

Na ostatni tydzień marca Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku przygotowała aż dwa wydarzenia muzyczne. Impresariat artystyczny placówki zaprasza melomanów na wyjątkowe koncerty ‒ jeden akustyczny, drugi o tematyce miłosnej.

Na ten tydzień w słupskiej Filharmonii Sinfonia Baltica zaplanowane są aż dwa muzyczne wydarzenia. Pierwszy to koncert akustyczny gdańskiego zespołu Trio Per Ka, który odbędzie się 29 marca o godzinie 19.

Dzisiejszego wieczoru na scenie filharmonii królować będzie przede wszystkim muzyka perkusyjna w aranżacji światowej sławy muzyków, m.in. Matthiasa Shmitta, Bretta Paschala czy Nebojsa Jovana Zivkovica. Nie zabraknie utworów znanych i lubianych, w tym opracowania tang Astora Piazzolli oraz kompozycji z repertuaru Lisy Gerrard i Anny Marii Jopek.

Oprócz muzyki perkusyjnej będzie można także usłyszeć muzykę wokalno-instrumentalną. Naszym gościem będzie Aleksandra Cybula, która wykona utwory z muzykami Trio Per Ka i poprowadzi dzisiejszy koncert – zapowiada Natalia Chojnowska, manager zespołu.

Koncert akustyczny to nie jedyne wydarzenie tego tygodnia. Na melomanów w piątkowy wieczór, 31 marca, czeka popularny kwartet wokalny LeonVoci, który przygotował program o tematyce miłosnej, zatytułowany Grande Amore. Skład grupy stanowi trzech tenorów i jeden baryton. Zespół po udziale w znanym telewizyjnym programie „Mam Talent” został okrzyknięty objawieniem na polskim rynku muzycznym.

W filharmonii z towarzyszeniem naszej orkiestry pod batutą Woytka Mrozka wokaliści przedstawią program, na który składać się będą przede wszystkim piosenki o miłości, w tym utwory włoskie z repertuaru różnych wykonawców, np. Domenica Medugno, Andrei Bocellego, czy też zespołu Il Divo – zapowiada Joanna Kubacka z impresariatu filharmonii.

Oba występy wchodzą w skład XX Męskich Konfrontacji, które potrwają aż do końca kwietnia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.