K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mistrz i wicemistrz

0

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku odbyły się finały klas trzecich najstarszego na Pomorzu halowego turnieju piłki nożnej. Była to już 41. edycja rozgrywek o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4. Mistrzostwo i wicemistrzostwo wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku.

Po czteromiesięcznych rozgrywkach w halowej piłce nożnej uczniów klas trzecich szkół podstawowych Słupska i powiatu do walki o końcowe zwycięstwo przystąpiło pięć zespołów. Dwie drużyny do finałów wprowadziły Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 3 ze Słupska. W tej stawce znalazł się również zespół ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach. Już od pierwszego spotkania finałowego drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 prezentowały dobry futbol i to w nich należało upatrywać zwycięzców wśród klas trzecich. Oni sami też byli zadowoleni z przebiegu zawodów i śmiało mówili o swoich apetytach na wygraną.

Piotr Świętochowski, organizator turnieju cieszył się, że w całym tegorocznym turnieju wystąpiło więcej zespołów niż przed rokiem. Podkreśla też poziom sportowy uczestniczących w rozgrywkach piłkarzy. Dostrzega w tym rosnące zainteresowanie uprawianiem piłki nożnej. Chłopcy graja i na boiskach szkolnych, na orlikach, biorą udział w turniejach i w końcu trafiają do klubów.

Tego dnia w finałach poza zasięgiem innych zespołów były obie drużyny z „trójki”, które wygrały swoje spotkania z kilkubramkową przewagą. W bezpośrednim spotkaniu o tytuł mistrzowski lepszym zespołem okazała się młodsza drużyna SP-3 II (większość zawodników to rocznik 2008), która pokonała swoich kolegów 3:0. Zwycięski zespół grał w składzie: Filip Wiśniewski, Mateusz Galek, Maksymilian Bibik Tomasz Krassowski, Szymon Ignatowicz i Fabian Mizerkiewicz. Wicemistrzowie grali w składzie: Jakub Hertel, Adrian Słomiński, Karol Ilski, Maksymilian Seweryn, Jakub Zawistowski i Jakub Głaszcz. Duże słowa uznania należą się opiekunce grupy, a zarazem trenerce, Annie Witczak za wyszkolenie zawodników, którzy sięgnęli po mistrzostwo i wicemistrzostwo wśród klas trzecich szkół podstawowych.

W spotkaniu o trzecie miejsce SP Jezierzyce pokonało Szkołę Podstawową nr 4 (pierwszy zespół). Na piątej pozycji uplasował się drugi zespół „czwórki”.

Poza klasyfikacją drużynową organizatorzy docenili indywidualne umiejętności uczestników. Królem strzelców z dziewięcioma golami został Filip Wiśniewski, natomiast bez straty bramki w całym turnieju najlepszym bramkarzem został Fabian Mizerkiewicz (obaj SP-3 drugi zespół).

Wyróżnieni zostali również: Kuba Hertel (SP-3 I), Szymon Ignatowicz (SP-3 II), Olaf Borkowski

(SP-4 I), Aleksander Łakomiec (SP-4 II) i Mateusz Leśniewski z podstawówki w Jezierzycach.

Ostatni finał – klas czwartych – 41. Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP 4 w Słupsku rozegrany zostanie 8 kwietnia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.