K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mural w CIT

0

W słupskim Centrum Informacji Turystycznej trwają pracę nad nowym muralem. Tym razem wewnętrznym. Zasięgających informacji witać będzie mapa miasta ze szkicami zabytków, autorstwa uczniów Liceum Plastycznego w Słupsku.

Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku zostanie pod koniec tego tygodnia wzbogacone o nowy mural. W miejsce obrazu Witkacego powstanie plan miasta z zaznaczonymi głównymi zabytkami. Autorami tego wewnętrznego muralu-fresku są uczniowie Liceum Plastycznego w Słupsku.

Młodzież pracuje nad ściennym malowidłem od wtorku, 28 marca. Dalsze prace zaplanowane zostały na środę i piątek, kiedy to nastąpi oficjalne otwarcie obiektu. Sami uczniowie podchodzą do zadania profesjonalnie, konsultując wygląd zabytków zarówno z pracownikami, jak i ze źródłami historycznymi.

Prace nad muralem przebiegają bardzo sprawnie – podkreśla Magdalena Majewska z Liceum Plastycznego im. Witkiewicza w Słupsku. – Rysunek będzie przedstawiać najważniejsze zabytki Słupska, ich mapę z oznaczeniem ulic.

Jest to jeden z wielu obrazów ściennych, jakie pojawiły się w mieście w ciągu ostatnich miesięcy, choć ten wyjątkowo ozdobi ścianę wewnątrz budynku, a nie jego elewację.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.