K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Strajk nauczycieli

0

Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje w piątek ogólnopolski strajk pracowników oświaty. Przeciwko zmianom w systemie edukacji protestować będą także nauczyciele ze Słupska.

W piątek nauczyciele zamierzają strajkować w obronie swoich stanowisk i płac. W Słupsku w proteście uczestniczyć będą placówki, które w referendum strajkowym wykazały gotowość do akcji.

Na dzień dzisiejszy nie umiem powiedzieć, w których placówkach ten strajk się odbędzie – informuje Gabriela Bereżecka, prezes słupskiego oddziału ZNP – ponieważ jeszcze do jutra jeszcze zbieramy listy. Niemniej na dzień dzisiejszy wiem, że będą to i przedszkola, i szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Także placówki.

Dziś w ZNP odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół, aby mogli przygotować się do nadchodzącej sytuacji. Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku zapewnia, że żadne dziecko nie zostanie pozostawione bez opieki. Anna Sadlak wyraża przekonanie, że szkoły tak zorganizują zajęcia, aby planowany strajk nauczycieli nie generował problemów skutkujących brakiem pieczy nad wychowankami.

Związek Nauczycielstwa Polskiego poprzez strajk będzie domagał się 10-procentowej podwyżki płac dla nauczycieli oraz deklaracji, że do 2022 r nie będzie redukcji etatów w szkołach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.