K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Finał dla Gdyni

0

W Słupsku odbyły się Finały XVIII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Mistrzostwo województwa pomorskiego zdobyło Gimnazjum nr 15 z Gdyni.

Turniej finałowy gimnazjady zorganizowały Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku oraz Gimnazjum nr 5 im. Sejmu Polskiego w Słupsku. W turnieju uczestniczyło sześć najlepszych gimnazjów – zwycięzców eliminacji miejskich. Drogą losowania gimnazja zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W grupie „A” rywalizowały gimnazja nr 15 z Gdyni, nr 1 z Kościerzyny oraz gospodarz, czyli Gimnazjum nr 5. W grupie „B” rywalizację toczyły gimnazja nr 2 z Kwidzyna, nr 17 z Gdańska i nr 2 z Kartuz. Grupa „A” swoje mecze rozgrywała w hali sportowej Gimnazjum nr 4 w Słupsku, a grupa „B” w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku. Mecze fazy finałowej rozgrywano już w Gimnazjum nr 4.

Barbara Kujat, dyrektorka Gimnazjum nr 5 w Słupsku mówi, że organizacja takiej imprezy jest dużym wyróżnieniem dla szkoły. Dzięki wynikom drużyny piłki ręcznej z tego gimnazjum – w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży zajęła pierwsze miejsce – Słupsk mógł po raz pierwszy być gospodarzem rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

W meczu otwarcia turnieju finałowego gospodarze, Gimnazjum nr 5 ze Słupska, okazali się gościnni oddając zwycięstwo drużynie Gimnazjum nr 15 w Gdyni. Po szkolnych błędach słupszczan bramki zdobywali gdynianie, czego efektem była porażka słupskiej „piątki” 15:23. Barbara Kujat skwitowała porażkę krótko: to jest sport i na pewno wygra najlepszy. Zapewniła jednocześnie, że jej gimnazjalistom woli walki nie zabraknie do końca turnieju.

Skończyło się tylko na nadziejach, słupski zespół przegrał kolejny mecz eliminacyjny z Gimnazjum nr 1 z Kościerzyny 17:23. Gospodarze z zerowym dorobkiem punktowym zakończyli eliminacje w grupie na ostatnim miejscu. W kolejnym meczu gimnazjum z Gdyni pokonało 21:20 Kościerzynę i zajęło pierwsze miejsce w grupie „A”. W grupie „B” zwycięzcą zostało Gimnazjum nr 2 z Kwidzyna, które wygrało 17:12 z Gimnazjum nr 17 z Gdańska i pokonało Gimnazjum nr 2 z Kartuz 18:16.

Zwycięzcy grup eliminacyjnych – gimnazja z Gdyni i Kwidzyna – walczyli o mistrzostwo województwa w piłce ręcznej chłopców. Po bardzo emocjonującej walce i doskonale wypracowanych sytuacjach rzutowych 19:15 wygrali gdynianie. W walce o trzecie miejsce gimnazjum z Kościerzyny przegrało 17:30 z gimnazjum kartuskim. Gimnazjum nr 5 ze Słupska pokonało 12:11 Gimnazjum nr 17 Gdańsk i ostatecznie zajęło piąte miejsce w finale.

Ogółem w finałach grało ponad 70. zawodników, spośród których 60. posiada licencję sportową piłkarza ręcznego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.