K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Na plastikowym rondzie

0

Do groźnie wyglądającego zderzenia samochodów doszło wczoraj na rondzie niedaleko starego Cmentarza Komunalnego w Słupsku. Na miejscu pojawiły się wozy policji, straży pożarnej oraz ambulans.

Zmienna marcowa pogoda już nie pierwszy raz zaskoczyła mieszkańców Słupska. Jej nieprzewidywalność ma również negatywny wpływ na stan nawierzchni dróg i samych kierowców. Świadczyć o tym może zderzenie przy rondzie w ciągu ulic Armii Krajowej i Obrońców Wybrzeża.
– Standardem jest, że w takim mieście jak Słupsk codziennie ma miejsce kilka kolizji drogowych – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku. – Podobnie było wczoraj. Na skrzyżowaniu ulic Kaszubskiej i Armii Krajowej nissan jadący od strony Kaszubskiej w kierunku św. Piotra zderzył się z poruszającym się od szpitala w dół mercedesem. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, natomiast uszkodzeniu uległy samochody. Policjanci będą prowadzić postępowanie w tej sprawie, ponieważ otrzymali sprzeczne informacje o okolicznościach zdarzenia. W toku czynności ustalać będą winnego kolizji.
To nie pierwsze i z pewnością nie ostatnie zdarzenie drogowe na słynnym nie tylko w mieście plastikowym – czy jak chcą inni – ruchomym rondzie. Gdy je tworzono, drogowcy zapewniali o jego tymczasowości. Jak widać, jego czas jeszcze się nie skończył.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.