K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Odnawianie etapowe

0

Na rogu ulic Kołłątaja i Tuwima w Słupsku trwają prace renowacyjne jednej z kamienic. Fazy tych robót zwróciły uwagę nie tylko okolicznych mieszkańców.

Prace renowacyjne kamienicy na rogu ulic Kołłątaja i Tuwima w Słupsku zwróciły uwagę mieszkańców miasta. Powodem było przestawienie rusztowań na kolejną część budowy z jednoczesnym pozostawieniem widocznej przerwy na obszarze renowacji. Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej uspokajają zaniepokojonych słupszczan: nie ma mowy o pozostawieniu niewyremontowanych łat na elewacji obiektu.

Dyrektor techniczny PGM w Słupsku Grzegorz Kubanek poinformował, że w ramach przedsięwzięcia prowadzone są obecnie prace termomodernizacyjne i renowacyjne, które potrwają do końca kwietnia. Pozostała jeszcze do wykonania część robót na narożniku kamienicy i płytach balkonowych, jednak wykonawca czeka z ich realizacją na lepsze warunki pogodowe, co najprawdopodobniej nastąpi w przyszłym tygodniu.

Budynek jest w fazie remontu od lutego. Jest to efekt współpracy Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i mieszkańców, którzy wspólnie zaplanowali zakres prac. Od strony podwórza i szczytu kamienicy wykonano nową elewację docieploną styropianem, natomiast od frontu renowację elewacji poprzez wymianę warstw malarskich.

Renowacja zakończy się na razie na remoncie części budynku od strony ulicy Tuwima. Odnowa strony od ulicy Kołłątaja jest obecnie w fazie planowania. Zostanie przeprowadzona za jakiś czas.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.