K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szkolne szanse na pracę

0

W Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku otwarto dzisiaj targi pracy. W hali sportowej budynku na odwiedzających czekają przedstawiciele firm chętnie zatrudniających absolwentów tej szkoły.

To już druga edycja Targów Pracy w słupskim Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych. Podobnie jak w roku ubiegłym, w hali sportowej budynku rozstawili stoiska przedstawiciele różnych firm, z nadzieją na zainteresowanie swoimi ofertami potencjalnych pracowników rekrutujących się spośród uczniów i absolwentów szkoły.

Nauczycielka Justyna Surmacz była zadowolona z tego, że w tym roku zgłosiło się więcej firm niż w zeszły. Można to dostrzec już na pierwszy rzut oka. Przed rokiem oferenci zajmowali zaledwie pół sali, a w tym wykorzystana jest zdecydowanie większa jej powierzchnia. Nauczycielka ocenia, że pomysł targów się sprawdził i na pewno w przyszłym roku będzie kontynuowany.

Targi rozpoczęły się o godzinie 11. Młodzież odwiedzała je w dwóch turach po półtorej godziny. W ramach odwiedzin mogła zapoznać się z ofertami, porozmawiać z pracodawcami i obejrzeć specjalnie przygotowane na ten czas prezentacje. Miłą niespodzianką dla nauczycieli był także widok absolwentów, którzy już zostali pracownikami niektórych firm. Justyna Surmacz przypomina, że wcześniej targi nie były organizowane, więc ich efekt nie mógł być analizowany pod tym kątem. Zdarzało się jednak, że pracodawcy zgłaszali się z prośbą o wskazanie absolwentów, którzy mogliby zostać przez nich zatrudnieni.

Wśród stoisk pracodawców można było znaleźć także przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Szkoła ma nadzieję, że zasilenie kadr okolicznych firm jej absolwentami oraz uczniami-praktykantami pomoże kształtować nowoczesny model edukacji zawodowej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.