K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zatwierdzili remonty dróg

0

Radni powiatu słupskiego podczas ostatniej sesji przegłosowali aż 17 projektów uchwał dotyczących inwestycji drogowych. Łącznie na modernizację powiatowych tras zostanie wydane ponad 20 mln zł.

Dla Zarządu Dróg Powiatowych w Słupsku będzie to pracowity rok. Radni zatwierdzili aż 17 uchwał zobowiązujących zarząd powiatu do modernizacji dróg. Przełoży się to na ponad 20 inwestycji infrastrukturalnych poprawiających jakość użytkowanych odcinków poszczególnych tras. Przeprowadzenie tak wielu robót możliwe będzie dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych.

Paweł Lisowski, członek zarządu powiatu słupskiego zapewnia, że w przygotowaniu są już plany remontu kolejnych dróg. Powiat ma ich pod swoją pieczą ponad 750 kilometrów. Sporządzana jest dokumentacja modernizacji takich dróg, jak Barcino – Łosino czy jednej z tras w gminie Ustka. We wrześniu powiat będzie składał wnioski o przyznanie środków na obie inwestycje. Jeśli pieniądze na nie zostaną przyznane, to modernizacje te realizowane będą w przyszłym roku. Poza tym prowadzone są rozmowy z samorządami gminnymi o inwestycjach drogowych w kolejnym roku budżetowym.

Natomiast w tym roku powiat słupski wyda 20 mln złotych, które znajdą odzwierciedlenie w kilkudziesięciu kilometrach nowych tras. Największe remonty będą prowadzone na odcinkach do Smołdzina i Dobieszewa. Największe i najdroższe, bo na łączna sumę 11 milionów złotych. Nową nawierzchnie zyska także droga z Włynkówka do Strzelina.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.