K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Biegnij z Ekonomikiem

0

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej sportowej rywalizacji w III „Biegu z Ekonomikiem” oraz na pierwsze zawody nordic walking „Chodzimy z Ekonomikiem”.

Impreza sportowa, jaką na niedzielę, 9 kwietnia, na godziny 10 i 12 planuje popularny słupski Ekonomik, to akcja związana z promocją aktywnego trybu życia mieszkańców miasta. Organizatorzy podkreślają szczególną rolę ruchu na świeżym powietrzu po zimowej przerwie. To dopiero trzecia taka impreza Ekonomika, ale ma już ona swoją renomę.

W tym roku oprócz biegania organizatorzy promują chodzenie z kijkami. Obie formy aktywności fizycznej proponowane będą słupszczanom w ramach niedzielnej imprezy sportowej. Inicjatywę Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych patronatem objął Prezydent Miasta Słupska.

Wszyscy uczestnicy biegu i marszu będą mieli do pokonania pięciokilometrową trasę prowadzącą ścieżkami Lasku Północnego. Start i meta zlokalizowane będą na stadionie 650-lecia przy ulicy Madalińskiego w Słupsku.

Impreza od początku cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko środowiska szkolnych biegaczy, ale i wielu mieszkańców naszego miasta. Pięciokilometrowy dystans powoduje, że trasa jest atrakcyjna zarówno dla osób aktywnych fizycznie, jak i niewprawionych sportowo.

Aby uczestniczyć w imprezie biegowej lub marszowej, trzeba zgłosić swój akces.

Najprościej wejść na stronę Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych i dokonać zgłoszenia, klikając w widoczny na niej baner. Nie sposób go nie zauważyć – mówi Andrzej Symonowicz, organizator imprezy sportowej. – Drugą możliwością jest domtel-sport.pl, o czym wiedzą zwłaszcza ci, którzy regularnie już biegają. To strona firmy, która dokona rejestracji i pomiarów całego biegu, tak więc obsługa będzie profesjonalna.

Każdy z uczestników niedzielnej imprezy otrzyma chip – tzw. indywidualny czas – oraz pakiet startowy, czyli koszulkę, dwa napoje oraz pamiątkowy medal. Po pokonaniu trasy na zawodników będzie czekać gorący posiłek. Organizatorzy liczą na dużą frekwencję drużyn szkolnych, dla których przygotowano dodatkowo puchary.

Dla początkujących biegaczy – zazwyczaj tych siedzących za biurkiem – głównym bodźcem do uczestnictwa w biegu może być chęć poprawy sylwetki i próba zaprzyjaźnienia się z tą formy aktywności fizycznej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.