K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czujni seniorzy

0

Na ulicach Słupska miała dziś miejsce wyjątkowa akcja prewencyjna. Policjanci ze słupskiej komendy oraz Szkoły Policji w towarzystwie uczniów Liceum Policyjnego ostrzegali osoby starsze przed różnymi niebezpieczeństwami.

Policyjna akcja pod tytułem „Czujny Senior” została zorganizowana w Słupsku z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji. Funkcjonariusze wspólnie ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku oraz uczniami Liceum Policyjnego przemierzali ulice miasta, szczególną uwagę zwracając na osoby starsze.

Przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Słupsku st. sierż. Edyta Żuk nadmienia, że współorganizatorem tej akcji jest także słupski Miejski Zakład Komunikacji. Podstawowym zadaniem jest przestrzeganie starszych osób przed czyhającymi na nie niebezpieczeństwami. Oprócz oszustów stosujących metody „na wnuczka” czy „na policjanta” w przestrzeni miejskiej pojawiają się chociażby kieszonkowcy. Seniorom wręczane były też tematyczne ulotki.

W ramach akcji funkcjonariusze podróżowali również komunikacją miejską. Choć nie wszystkie osoby starsze podchodziły do uwag entuzjastycznie, większość z nich z zainteresowaniem przyjmowała przestrogi policjantów oraz uczniów. Jerzy Pryszalski z Liceum Policyjnego w Słupsku podkreśla, że udział w tej akcji stał się możliwy dzięki utworzeniu młodzieżowej służby ruchu drogowego. Jest to pierwsza akcja, w której uczestniczą uczniowie.

Chodzimy po ulicach, rozmawiamy z osobami starszymi i uświadamiamy im niebezpieczeństwa spotykane także na drodze – mówi J. Pryszalski.

Osoby starsze są często brane na cel przez przestępców, którzy uciekają się do najróżniejszych metod działania. Funkcjonariusze liczą na to, że takimi akcjami zwiększą świadomość ryzyka zostania ofiarą przestępstwa zarówno wśród seniorów, jak i innych mieszkańców miasta.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.