K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzień otwarty po raz trzeci

0

Pod koniec trzeciego miesiąca miał miejsce kolejny Dzień Otwartej Akademii w słupskiej AP. Na odwiedzających czekały najróżniejsze wykłady przygotowane przez uczelnię.

Z końcem marca Akademia Pomorska w Słupsku znów otworzyła swoje bramy przed zainteresowanymi jej działalnością, organizując trzeci już w tym roku dzień otwarty. Tak jak w ubiegłym miesiącu, pracownicy uczelni przygotowali dla odwiedzających specjalne wykłady. Ich tematy były zróżnicowane. Przedstawiciele nauk ścisłych starali się zaintrygować sprawami z pozoru tajemniczymi, ale wykorzystywanymi w codziennej praktyce. Instytut Fizyki zorganizował zajęcia o metodach technicznych w kryminalistyce, natomiast w Instytucie Biologii można było posłuchać o bakteriach w produktach mlecznych i ich wpływie na nasz organizm.

Przygotowano także tematy przenoszące uczestników w odległe rejony geograficzne. Dotyczyły one życia w Rosji i Japonii. Zainteresowanie wzbudziły informacje o idei sondaży. Prowadzący analizowali sposoby ich przeprowadzania oraz opracowania wyników. Instytut Historii i Politologii przygotował temat o papieżu Janie Pawle II, zahaczając przy okazji o dość kontrowersyjny obecnie temat islamu.

Był to już kolejny w tym roku dzień otwarty – uczelnia ma w planach jeszcze dwa następne, z których najbliższy odbędzie się już 28 kwietnia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.