K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Poszerzona strefa

1

Już w najbliższy poniedziałek zacznie funkcjonować poszerzona strefa płatnego parkowania. Wraz z nią pojawiły się nowoczesne parkometry, które będą łatwiejsze w obsłudze dla kierowców.

W poniedziałek (3 kwietnia) uruchomiana zostanie nowa, poszerzona o 500 miejsc strefa płatnego parkowania w Słupsku. Został do niej włączony obszar znajdujący się pomiędzy ulicami Kołłątaja, Wolności i Wojska Polskiego. Marcin Grzybiński z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku zwraca uwagę na to, że między innymi takie ulice, jak Reymonta, Prusa czy Waryńskiego zostały już odpowiednio oznakowane – w stu procentach znakami pionowymi i w 90 procentach poziomymi. W poniedziałek znakowanie zostanie dokończone. Ustawione są też wszystkie urządzenia, chociaż chwilowo oklejone jeszcze czarną folią, a więc nieczynne. Uruchomienie ich nastąpi z początkiem przyszłego tygodnia.

W strefie pojawiło się 95 nowych parkometrów. Urządzenia są nowocześniejsze i wprowadzają wygodne dla kierowców rozwiązania. Marcin Grzybiński wyjaśnia, że mają one funkcję „parkuj – jedź”. Wystarczy wpisać prawidłowo numer rejestracyjny i nie trzeba wracać do auta, by zostawić w nim bilet.

Możemy po wniesieniu opłaty udać się w dowolnym kierunku, a kontroler sprawdzi tylko numer rejestracyjny auta i to, czy opłata jeszcze jest aktualna – mówi M. Grzybiński.

Parkometry umożliwiają także płacenie kartami zbliżeniowymi. Na początku kwietnia kontrolerzy będą wkładać za wycieraczki ulotki informujące o zmianie organizacji miejsc postojowych.

DyskusjaJeden komentarz