K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Inżynierowie w Budowlance

0

W Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku podpisano kolejne porozumienie. Tym razem partnerem Budowlanki została Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

Firmy budowlane już od dłuższego czasu mają problem z znalezieniem na rynku fachowców. Praktycznie w każdym tego typu przedsiębiorstwie są wakaty na stanowiskach, jednak chętnych ciągle brak – szczególnie tych kompetentnych. W regionie jedyną szkołą kształcącą przyszłych budowlańców jest Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku. Placówka, aby zintensyfikować swoje działania edukacyjne, pozyskuje licznych partnerów. Dziś takie porozumienie podpisano z Pomorską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa.

Ta szkoła ma nam produkować przyszłych budowlańców – podkreślał Franciszek, Rogowicz, przedstawiciel Izby – którzy będą zatrudniani na budowach. Mamy dzisiaj ogromny problem z kadrą, czekamy, że może pracownicy przyjadą do nas z zagranicy, z Ukrainy, a przecież powinniśmy kształcić swoich. Pracodawcy na Pomorzu mówią, że zatrudnią każdą liczbę wykwalifikowanych budowlańców.

Podpisana umowa będzie dotyczyć odbywania specjalistycznych szkoleń, fundowania staży oraz szkolenia kadry pedagogicznej. Dyrektor placówki Jolanta Kapiszka poinformowała, że już teraz uczniowie w ciągu roku kilka razy uczestniczą w specjalistycznych warsztatach zawodowych pod okiem inżynierów budownictwa, dzięki czemu mają możliwość nabywania innowacyjnej wiedzy i umiejętności.

Wcześniej Budowlanka zawarła porozumienia z kilkoma innymi firmami, które będą obecne w procesie kształcenia. W ten sposób miasto próbuje uatrakcyjnić ten kierunek i zachęcić młodych ludzi do szkolnictwa zawodowego. Absolwenci w sektorze budownictwa mogą liczyć na zarobki w wysokości 3 tysięcy złotych brutto.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.