K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jarmark wielkanocny

0

Już w najbliższą sobotę Młodzieżowe Centrum Kultury wkroczy w atmosferę Wielkiej Nocy. Przed obiektem stanie jarmark wielkanocny, gdzie na stoiskach będzie można zakupić wielkanocne ozdoby oraz wziąć udział w specjalnie z tej okazji przygotowanych warsztatach.

Najbliższa sobota, 8 kwietnia, będzie przebiegała w wielkanocnej atmosferze. Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku organizuje z okazji świąt jarmark wielkanocny. Stoiska może wystawić każdy zainteresowany ekspozycją lub sprzedażą ozdób wielkanocnych.

Pracownicy MCK-u podobne działania artystyczne podejmowali już przed świętami Bożego Narodzenia. Anna Maćkowiak, dyrektor placówki, zaznacza, że było to bardzo pozytywne doświadczenie. Zainteresowanie sztukami plastycznymi przerosło oczekiwania organizatorów, brakowało nawet stanowisk do pracy. Tym razem MCK przygotował się na zwiększoną frekwencję uczestników imprezy.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby sprzedać bądź wystawić swoje prace i świąteczne wyroby. Stanowisko – stół plus krzesła, może namiot – będzie można otrzymać za jedną złotówkę. Mam nadzieję, że wszyscy będą tak zadowoleni jak po jarmarku bożonarodzeniowym – mówi Anna Maćkowiak.

Jarmark rozpocznie się w sobotę o godzinie 12, a zakończy o 15. Na uczestników imprezy czekać będą także soliści studia piosenki ze swoimi prezentacjami.

Jarmark zaplanowany został jako finał przygotowań do świąt wielkanocnych. Wcześniej MCK zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Ich specjalna edycja odbędzie się w czwartek i piątek, 6 i 7 kwietnia. Ci, którzy nie zdążyli na ubiegłotygodniowe warsztaty art recyclingu, teraz w godzinach 14-17 będą mogli nadrobić zaległości. Dekoracje świąteczne z wikliny czy papieru oraz malowanie wielkanocnych witraży będzie można także wykonać w sobotę, 8 kwietnia. Wszystko po to, aby świąteczne stoły w domu wyglądały pięknie.

Zainteresowani jarmarkiem lub warsztatami mogą uzyskać potrzebne informacje oraz zapisać się w Młodzieżowym Centrum Kultury przy alei 3 Maja. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.