K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tydzień bajek

0

Miejskie Przedszkole nr 25 im. Kubusia Puchatka w Słupsku zorganizowało Tydzień Czytania Bajek. W placówce pojawią się goście, którzy wystąpią przed dziećmi w roli lektorów.

Dzieci uczęszczające do Miejskiego Przedszkola nr 25 im. Kubusia Puchatka w Słupsku mają tydzień pełen wrażeń. Codziennie od 3 do 7 kwietnia zaproszeni goście czytają im klasyczne bajki.

Przez cały rok – podkreśla dyrektor przedszkola Aleksandra Schilf – dzieci oswajane są z książkami i czytaniem. Jest to związane z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącymi upowszechniania czytelnictwa i z tradycjami samego przedszkola.

Już od 1998 roku realizujemy innowację pedagogiczną: naturalna nauka języka, globalnego czytania całymi wyrazami. Program ten bardzo się sprawdza – dzieci odnoszą duże sukcesy. Upowszechniamy też korzystanie z książki, realizując nasz projekt „Z książką w świat”. Książki i tylko książki są również prezentami dla naszych wychowanków w tym roku. Poprzez akcję „Magiczna skrzyneczka Kubusia Puchatka” książkami obdarowujemy także dzieci na zewnątrz – w przychodni, szpitalu, aptekach – mówi dyrektor Aleksandra Schilf.

Bajki wybrane do lektury to Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Kubuś Puchatek oraz Królewna Śnieżka. Wśród gości czytających dzieciom książeczki można znaleźć rodziców, ale i przedstawicieli słupskich placówek, np. z Teatru Lalki Tęcza.

Przedszkole Kubusia Puchatka zadbało także w swojej siedzibie o kącik wymiany książki. Skorzystać można z księgozbioru, w którym znalazła się zarówno literatura dziecięca, jak i pedagogiczna dla rodziców. Zdaniem dyrektor placówki skondensowane działania proczytelnicze wpłyną na to, że w dzieciach miłość do książki pozostanie na długie lata.

Zdaniem kierownictwa placówki, sztuka czytania może zanikać w dzisiejszych czasach. Tego typu przedsięwzięcia mają sprawić, że czytanie obecne będzie w życiu dzieci od najmłodszych lat.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.