K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Usiłowanie zabójstwa

0

W Prokuraturze Rejonowej w Lęborku zakończono śledztwo dotyczące brutalnego ataku na pracownicę filii urzędu pocztowego w Mostach. Do Sądu Okręgowego w Słupsku skierowano akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono usiłowanie zabójstwa w związku z dokonanym rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

 

Do ataku na wówczas 49-letnią mieszkankę Lęborka doszło w listopadzie ubiegłego roku w placówce pocztowej w Mostach, w gminie Nowa Wieś Lęborska. Mężczyzna uderzył siekierą w głowę i dotkliwie ranił pracownicę filii urzędu pocztowego, a następnie ukradł pieniądze. Działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy brutalnego napadu doprowadziły do ujęcia 26-latka. Zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie Adrianowi R. zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podczas prowadzonego postępowania zmieniono jednak kwalifikacje czynu.

Patryk Wegner, prokurator rejonowy w Lęborku informuje, że śledztwo zostało zamknięte i do Sądu Okręgowego w Słupsku skierowano akt oskarżenia przeciwko Adrianowi R. Zarzucono mu usiłowanie zabójstwa w związku z dokonanym rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat lub kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności – mówi prokurator i dodaje. Żadne nowe okoliczności w związku z tą sprawą się nie pojawiły, z tym że w trakcie prowadzonego postępowania został zmieniony podejrzanemu zarzut z rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na zarzut, o którym wspominałem wcześniej.

Rozprawa odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Słupsku.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.