K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W kolejce do postoju

0

Na przyszpitalnym parkingu, przed wejściem głównym od ul. Hubalczyków, notorycznie brakuje miejsc – skarżą się nasi widzowie. Jest jeszcze jeden parking dla pacjentów i ich rodzin, ale usytuowano go kilkaset metrów od szpitalnych obiektów, chociaż dużo wolnego miejsca znajduje się znacznie bliżej gmachu głównego.

Miejsc parkingowych przed szpitalem brakuje przede wszystkim w ciągu dnia. Ludzie parkują auta gdzie się da, często na trawnikach. Wczesnym rankiem i po południu problem likwiduje się sam, gdyż aut jest znacznie mniej, zamknięta jest bowiem szpitalna przychodnia specjalistyczna. Tym niemniej nasi widzowie dziwią się, dlaczego nie przygotowano kolejnych miejsc dla samochodów bezpośrednio przy szpitalu, chociaż jest tam wielki, niezabudowany plac.

Dyrektor ds. technicznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku Marcin Kuchmacz wyjaśnia, że parkingi zostały zbudowane w toku realizacji całej inwestycji szpitalnej. Zlokalizowane są zgodnie z tym, co zakładał projekt.

Na posesji szpitala udostępniliśmy parking dla pacjentów. Początkowo był on przeznaczony wyłącznie dla pracowników szpitala, jednak wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów – bo miejsc parkingowych przed budynkiem rzeczywiście nie wystarczało – oddaliśmy im 350 miejsc – mówi dyrektor Kuchmacz.

Jak się dowiedzieliśmy, w trakcie budowy szpitala istniał projekt rozszerzonego parkingu przy wejściu głównym, ale na jego realizację nie zgodził się ówczesny zarząd województwa pomorskiego, z marszałkiem Janem Kozłowskim na czele. Zdaniem decydentów ta inwestycja wymagała zbyt wielu nakładów finansowych. Tak jakby nie wymagał ich parking wybudowany kilkaset metrów dalej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.