K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Chemia w doświadczeniach

0

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku odbyła się 7. edycja Powiatowego Konkursu Chemicznego. Wydarzeniu towarzyszył, między innymi, pokaz doświadczeń chemicznych przeprowadzony przez studentów Politechniki Gdańskiej.

To już siódma edycja Powiatowego Konkursu Chemicznego, w którym uczestniczyło dzisiaj czternastu uczniów klas pierwszych lęborskich szkół ponadgimnazjalnych. Jednocześnie w sali audiowizualnej odbył się wykład na temat historii antybiotyków. Prelekcje prowadził Antoni Konitz z Politechniki Gdańskiej.

Równie ciekawym wydarzeniem – mówi Joanna Sawińska-Majer, dyrektorka ZSO nr 2 – są pokazy chemiczne przygotowane przez studentów koła naukowego Politechniki Gdańskiej. Obejrzą je nie tylko uczestnicy konkursu, ale i uczniowie naszej szkoły.

Efektowny pokaz chemiczny mogli zobaczyć zaproszeni do szkoły gimnazjaliści. Maciej Fabich z naukowego koła chemików studentów Politechniki Gdańskiej nie ukrywa, że taki pokaz przy okazji konkursu chemicznego jest prawdziwą przyjemnością. Studenci zaprezentowali chemiluminescencje nietypowych związków organicznych i wiele kolorowych reakcji, które wzbogaciły program konkursu. Były też dobrą zachęta do wyboru studiów chemicznych w Politechnice Gdańskiej.

Dyrektor Sawińska-Majer dodała, że celem wszystkich tych przedsięwzięć jest nie tylko promocja szkoły, która ona kieruje, ale też pokazanie, jak wyglądają studia na Politechnice Gdańskiej. – Czyli najpierw nasza szkoła, a potem Politechnika Gdańska – zachęca dyrektorka.

Powiatowy Konkurs Chemiczny został zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 wspólnie z Zespołem Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce – ex aequo – zajęły Marta Kamrowska oraz Aldona Mielewczyk. Druga była Klaudia Damaszke. Natomiast na miejscu trzecim znalazła się Paulina Król.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.