K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Festiwal restauracji w Słupsku

0

W drugiej połowie kwietnie Słupsk będzie gościł kulinarną imprezę Restaurant Week – Festiwalu Najlepszych Restauracji. W wydarzeniu udział wezmą miejscowe lokale gastronomiczne.

Festiwal Najlepszych Restauracji, znany także jako Restaurant Week, to projekt ogólnopolski odbywający się dotychczas tylko w dużych miastach. W dniach 21-30 kwietnia zagości również w Ustce i Słupsku. Do imprezy przyłączą się najbardziej renomowane lokale gastronomiczne, które na ten czas przygotowały specjalne menu. Idea wydarzenia łączy najlepsze placówki gastronomiczne w danym mieście czy regionie. Rezerwacji miejsc można dokonywać w internecie. Wszyscy restauratorzy, szefowie kuchni, menadżerowie i całe zespoły przygotowują specjalne popisowe menu festiwalowe.

W tej edycji tematem przewodnim są emocje – mówi Maciej Żukowski, jeden z organizatorów Restaurant Week. – Chcemy powiedzieć i pokazać, że w restauracji już od dawna nie chodzi o to, aby wyłącznie serwować jedzenie, ale o to, aby zaprojektować specjalną atmosferę i odczucia gości.

W wydarzeniu udział weźmie osiem restauracji, po cztery w Słupsku i Ustce. Bilety na nadchodzące wydarzenie można już rezerwować na stronie internetowej www.restaurantweek.pl. Sami restauratorzy przyznają, że dzięki festiwalowi chcą zachęcić mieszkańców do częstszej konsumpcji poza domem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.