K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nieumyślne spowodowanie śmierci?

0

Postępowanie o nieumyślne spowodowania śmierci mieszkańca miejscowości Białogarda zostało wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Lęborku. Sprawa dotyczy podejrzenia nieudzielenia odpowiedniej pomocy choremu przez personel pogotowia ratunkowego.

Okoliczności śmierci mieszkańca podlęborskiej Białogardy będą wyjaśniane. Do chorego wezwano karetkę. Personel pogotowia miał zdecydować, między innymi, o pozostawieniu mężczyzny w domu. Następnego dnia po wizycie ratowników mieszkaniec gminy Wicko zmarł. Sprawą obecnie zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Lęborku.

Postępowanie zostało wszczęte z urzędu – mówi prokurator Patryk Wegner. – W pierwszym rzędzie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny mieszkającego w Białogardzie. Po wszczęciu tego postępowania rodzina zmarłego złożyła zawiadomienie o nieprawidłowościach, których mieli się dopuścić ratownicy medyczni.

Obecnie trwają czynności związane z uzyskaniem opinii biegłego patomorfologa. Prokurator Wegner wyjaśnia, że zlecona była sekcja zwłok i ściągana jest dokumentacja medyczna zmarłego. Prokuratura oczekuje także na zapisy rozmów pomiędzy dyspozytorem pogotowia a ratownikami.

Ze względu na wstępny etap postępowania i jego dobro prokuratura nie ujawnia szczegółów tej sprawy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.